ASUS, Fermi tabanlı ekran kartlarına ENGTS450 DIRECTCU Serisini ekledi.

NVIDIA'nın GeForce GTS450 grafik işlemcisinden güç alan ENGTS450 DirectCU, standart kartlara göre %20’ye varan daha yüksek performans ve %35'e varan daha sessiz çalışma ortamı sunuyor. Aynı zamanda DirectCU termal teknolojisi ve Voltage Tweak sayesinde %150'ye kadar varan daha yüksek hızlara overclock edilebiliyor. Kullanılan bileşenlerin kalitesi ve dayanıklılığı sayesinde en zor şartlar altında dahi en yüksek overclock kararlılığını gösteren ASUS ENGTS450 DirectCU, referans tasarım GTS450 kartlara göre %118 daha yüksek hız sunuyor.

ASUS ENGTS450 DirectCU TOP/DI/1GD5 özel seçilmiş GPU'lardan üretiliyor ve referans hızın %118 üstüne çıkarak 925 MHz'de çalışıyor.

ASUS DirectCU Termal Teknolojisi sayesinde GPU ile doğrudan kontak halinde olan 8 mm'lik DirectCU bakır termal boruları, daha yüksek hızda termal transfer sağlayarak, %20’ye varan daha yüksek soğutma performansı ve %35’e varan daha sessiz çalışma ortamı sunuyor.

ASUS ENGTS450 DirectCU Serisi ekran kartları, Voltage Tweak teknolojisi ile referans tasarım kartlara göre %150'ye varan daha yüksek hızlara overclock edilebiliyor. İçeriğinde gelen ASUS Smart Doctor uygulaması ile oyuncular ve overclock severler GPU'nun voltaj değerlerini değiştirebiliyor ve oyunlardan çok daha yüksek performans sağlayabiliyorlar.

Daha yüksek overclock potansiyeli ve daha kararlı çalışma ortamı için diğer ekran kartlarının 3-faz tasarımına karşı 4-faz tasarımlı güç devresine sahip olan ASUS ENGTS450 DirectCU bu sayede çok daha yüksek akım akışına ve kararlı voltaj değerlerinin sağlanmasına yardımcı oluyor.

Mekanik hasarlara karşı çok daha güçlü bir yapıya sahip olan ASUS ENGTS450 DirectCU, sigorta ve EMI koruması ile de risksiz grafik performansını sunuyor.

ASUS ENGTS450 DirectCU serisi kartlar ayrıca iPhone ve iPod touch kullanılarak kablosuz ağ üzerinden klavye ve fare kullanılmasını sağlayan AIWI (www.aiwi.com.tw) yazılımı ile birlikte geliyor.