Samsung, yüksek kaliteli Samsung QX serisi dizüstü bilgisayarlarını tanıttı.

Samsung, yüksek kaliteli QX serisi dizüstü bilgisayarların lansmanını Berlin’deki IFA 2010 Fuarı’nda gerçekleştirdi. Sınıfının en iyisi olan, yüksek performans ve rahat taşınabilirlik sağlamak için en kaliteli malzemeden ustalıkla üretilen dizüstü bilgisayarlar üç farklı ekran boyutuyla tüketicilerin beğenisine sunuluyor – 13,3” (QX310), 14” (QX410) ve 15,6” (QX510).

IFA 2010’da konuşma gerçekleştiren Samsung Electronics Başkan Yardımcısı ve Bilişim Teknolojisi Çözümleri Bölümü Başkanı Seongwoo Nam; “QX serisi Samsung’un bilgisayar biriminin başyapıtıdır. QX serisi üst düzey tasarım, güçlü performans ve en yeni mültimedya ve iletişim özelliklerini bir araya getirmektedir. QX serisinin piyasaya sürülmesi ile geniş dizüstü bilgisayar yelpazesinde özgür seçim imkanı sunabileceğiz.” dedi.

QX serisinde Intel Core i5 işlemci kullanılıyor ve basit işlemler için tümleşiki Intel ekran kartı kullanılırken yüksek performans isteyen uygulamalarda ise nVIDIA ekran kartına geçiş yapılıyor. Bu sayede pil ömrü yaklaşık 7 saate kadar çıkıyor.

QX serisinin uçak kanadını anımsatan tasarımı ile modern gövdesi bu dizüstü bilgisayarların güçlü olmalarının yanı sıra hemen göze çarpmalarını da sağlıyor. Sağlam, çizilmeye dirençli ve uzun ömürlü kasa inanılmaz bir dayanıklılık ve üst seviyede güvenilirlik özelliklerini getiriyor. Yani QX serisi bilgisayarlar her gün meydana gelen darbelere karşı dayanıklı üretiliyor. Edge-to-edge LCD ekranla bütünleşen alüminyum arka kapak ve birçok bağlantı portunu saklayan yan kapaklar düz ve pürüzsüz bir profil yaratıyor. Samsung şık olmasının yanı sıra fonksiyonel ayrık tuşlu klavye ile hız ve hassasiyeti artıran, geniş, düğmesiz touchpadi bir araya getiriyor.

Modern dünyanın profesyonellerinin taleplerini anlayan Samsung, kullanılabilirlik, hız ve rahatlığı en üst seviyeye çıkaracak özellikleri ürünlerine ekliyor. QX’in ekranını açtıktan sonra 3 saniye içinde çalışmaya başlama olanağı veren Samsung’un Hızlı Açılış özelliği ile kullanıcılar tam anlamıyla özgür ve iletişimin hiç kesilmediği bir yaşam tarzına sahip olacaklar. Samsung’un AllShareTM ve Easy File Share özellikleri ile donanmış olan QX serisi birçok aygıt arasında kesintisiz ve kolay içerik paylaşımı sağlamak üzere tasarlandı.

Samsung’un Sleep-and-Charge USB port’u kullanıcıların akıllı cep telefonları ya da MP3 çalarlar gibi birçok taşınabilir aygıtı bilgisayar kapalı olsa dahi şarj edebilmelerine olanak sağlıyor.