Sportif Direktörümüz ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, liderin 8 puan gerisinde kalmalarının doğru bir durum olmadığını belirterek, "Önümüzdeki 5 maçı kazanarak azami puanla devre arasına girmek istiyoruz" dedi.

Maçın ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan, maçı değerlendirip ilk yarıda kalan maçları değerlendiren Aykut Kocaman, "Liderden 8 paun gerideyiz, bu doğru bir durum değil. Ne kadar zorlu bir takımla oynayacağımız bilmekle beraber, rakiplerimizin karşılacağı haftayı avantaja çevirmekti amacımız. Ama düşündüğümüz gibi olmadı. Maça doğru bir şekilde başladık, herşey iyi gidiyordu. Güzel bir golle öne de geçtik ama ondan sonra Gaziantepspor’un baskısı karşısında çözüm üretemedik. İkinci yarı nispeten pozisyonlar yakaladık ama değerlendiremedik. Beraberlik golünden sonra genel problerimizden biriyle karşı karşıya kaldık. Attığımız korner sonrası kalemizde ikinci golü gördük. Önümüzdeki 5 maçı kazanarak azami puanla devre arasına girmek istiyoruz. Çözüm üretmek içerideki maçlarda daha kolay oluyor ama deplasmanda biraz kırılgan yapımız var." diye konuştu.

Basın toplantısı

Sportif Direktörümüz ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, maçtan sonra düzenlenen basın toplantısında ise "Liderden 8 puan gerideyiz, bu doğru bir durum değil. Ne kadar zorlu bir takımla oynayacağımızı bilmekle beraber, amacımız rakiplerimizin karşılaşacağı haftayı avantaja çevirmekti. Ama düşündüğümüz gibi olmadı. Maça doğru bir şekilde başladık, herşey iyi gidiyordu. Güzel bir golle öne de geçtik ama ondan sonra Gaziantepspor’un baskısı karşısında çözüm üretemedik. Hemen üstümüzde yer alan rakiplerimizi de düşünürsek bu maç bizim için önemliydi. Bizim kazanacağımız sonuçla beraber çok karlı bir avantaja dönüşebilecekti. Maça bu duygularla başladık. Zorlu bir deplasman, kuvvetli bir takım. Özellikle son dönemlerde hızlı bir ekiple oynayacaktık. Bu da işin başka bir gerçeği. Maça son derece iyi başladık. Belki Ankaragücü maçında ve evvelki maçlarda olduğu gibi. Sonucu elde edene kadar da son derece etkili oynadık. Daha sonra maç yavaş yavaş Gaziantepspor’un bizim sahamıza gelmesiyle sonuçlanan bir oyuna doğru büründü. Burada iki faktör vardı. Topu aldığımız anda hızlı kontrataklar yapmayı bir kaç pozisyon dışında beceremedik. Bu konuda etkili olamadık. İkinci yarı 15 dakika periyotlar aldık. İlk 5-10 dakikalık periyotta daha rahattık. Daha sonra top tutma konusunda çok sıkıntı yaşadık. İkinci yarının 30. dakikasından sonra arka arkaya 2-3 pozisyona girdik. Fakat bunu değerlendiremedik. Ev sahibi takımının sonucu istemeye yönelik baskısı arttı. İlk yediğimiz golden sonra takım demoralize oldu. Bu ikinci gol için zemin hazırladı. Ev sahibi takım daha fazla istedi. Beklemediğimiz bir skorla karşılaştık. Gaziantepspor’a başarılar diliyorum. Beklentilerimizin çok yüksek olduğu bir haftada istemediğimiz bir skorla karşılaştık" dedi.


Rakibin baskısı karşısında çözüm üretemediklerini, özellikle deplasmanda bu sorunun devam ettiğini belirten Kocaman, "Önümüzdeki 5 maçı kazanarak azami puanla devre arasına girmek istiyoruz. Çözüm üretmek içerideki maçlarda daha kolay oluyor ama deplasmanda biraz kırılgan yapımız var" dedi.

Resmi Site