Fenerbahçemiz, Burhan Felek Olimpik Yüzme Havuzu’nda yapılan Türkiye Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası’nı şampiyon olarak tamamladı.Ayrıca final müsabakalarında 4 yüzücümüz de Türkiye rekoru kırdı.Final müsabakalarını, Başkanımız Aziz Yıldırım, Asbaşkanlarımızdan İlhan Ekşioğlu, Yönetim Kurulu Üyelerimizden Semih Özsoy ile Amatör Şubeler Koordinatörümüz Cemil Turan’ın yanı sıra Yüzme Şubemizin kaptanı Serkan Tutgun da izledi.


Fenerbahçemiz yıldızlarda, gençlerde ve açık yarışların tüm branşlarında şampiyonayı lider olarak tamamladı. Büyük erkeklerde de 361 puanla ilk sırayı alan Fenerbahçemiz, büyük bayanlarda ve büyüklerin genel toplamında ikinci oldu ve şampiyonayı zirvede tamamladı.


Gün içinde yapılan yarışmalarda Fenerbahçe Yüzme Şubemizin sporcuları 4 tane Türkiye rekorlarını verdi.


Nisan Berfin Doğankuş, 13 yaş bayanlar 50 metre kelebekte sabah seansında 29.38’lik zamanıyla kırdığı Türkiye rekorunu, finalde 29.29’luk derecesiyle geliştirerek yeni rekora da imzasını attı. 13 yaş erkekler 400 metre karışıkta Batuhan Alıcılar, 4.50.15’lik derecesiyle Türkiye rekoru kırdı. Deniz Nazar ise 19 yaş üzeri 400 metre karışık yarışına 4.14.68’lik bir derece elde ederek yeni Türkiye rekorunun sahibi oldu.