Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman "Tüm camiamızdan özür diliyorum. Yenilginin affedilir bir yanı yok" açıklamasında bulundu.Ziraat Türkiye Kupası'nda Yeni Malatyaspor'a yenilerek kupa veden Fenerbahçe'de gözler teknik direktör Aykut Kocaman'a çevrilmişti. Genç teknik adam Antalya'da bir basın toplantısı düzenledi ve gazetecilerin sorularını yanıtladı.

"ZEMİN BUZLA KAPLIYDI VE GRUPTAN ÇIKMA ŞANSIMIZ MUCİZE GİBİYDİ"
Yeni Malatyaspor'a yenilerek kupadan elenme nedenlerini sıralayan Aykut Kocaman ilk olarak Malatya'ya giderkenki gruptan çıkma umutlarının mucize olmasını gösterirken yenilginin bir başka nedeni olarak da sahanın buzla kaplı olmasını gösterdi. Aykut Kocaman "Maça giderken kupada yola devam etme ihtimallerinin sadece bizim elimizde olmadığını biliyorduk. Kalan iki maçımızı kazanmamız gerekiyordu, rakiplerin de puan kayıpları gerekiyordu ve bu da düşük bir olasılıktı. Bu bizi demotive etti. En büyük sıkıntılarımızdan biri de Malatya'nın buz kaplı zeminiydi. Bu zemin de sakatlık riskini ortaya koydu. Bu da demotive eden cinstendi" açıklamasını yaptı.

"ANTALYA'DA TAKIMI KARŞILAYAN TARAFTARLARDAN BİZİ FAZLASIYLA UTANDIRDI"
Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman takımı demotive eden bu nedenlerin ardından "Yeni Malatyaspor yenilgisinin affedilir bir yanı yok. Tüm camiadan ve Fenerbahçe taraftarlarından özür diliyoruz" dedi. Gece Antalya'da kendilerini karşılamaya gelen taraftarların kendilerini fazlasıyla utandırdığını ifade eden genç teknik adam "Gece bizi karşılamaya gelerek bizi daha da utandıran taraftara bir özür borcumuz var. Umarım bunlar birer motivasyon kaynağı olacaktır" ifadesini kullandı.

NEDEN BASIN TOPLANTISINA ÇIKMADI?
Aykut Kocaman maçtan sonra neden basın toplantısı düzenlemediği hakkında sorulan soruya ise "Kendimde o gücü bulamadım" şeklinde cevap verdi. Kocaman bu konu hakkında "Hiçbirimiz robot değiliz. Her ne kadar profesyonel olsak da dünkü maç son derece moral bozucuydu. Kendimde o gücü bulamadım" diye konuştu.

TRANSFER
1-2 bölge için yaptıkları arayışlardan kulüp ve futbolcuların bağları nedeniyle sonuç alamadıklarını söyleyen Aykut Kocaman "Çalışmalar devam ediyor" dedi.