Gökhan Gönül’ün hatasıyla yapılan ortanın gol olması F.Bahçe’den takım arkadaşı olan Emre’yi çıldırttı. Kaptan, Gökhan’a bağırdı, ikiliyi arkadaşları ayırdı!

Daha maçın 2. dakikası... Tribünlerden süper destek var. Her şey güzel giderken o inanamadığımız ve gardımızı düşüren pozisyon geliyor. Sol kanattan ilerleyen Hırvatlar, Gökhan Gönül’ün ıskası sonucunda ceza sahası içine ortayı gönderiyor kaleci Volkan’ın sektirdiği topu Olic çok rahat bir şekilde ağlara gönderiyor.
Ben kaçırdım. O zaman sen tutsaydın

F.Bahçeli yıldız Gökhan Gönül, dün yaptığı hatalarla Hırvatistan’ın ekmeğine adeta “yağ” sürdü. Genç futbolcu A Milli Takım’ın 2. dakikada Oliç tarafından yediği gol öncesi sol kanatta Çorluka’nın karşısında ayakta duramadı. Rakibinin kolay bir şekilde geçmesine müsade eden Gökhan, top ağlarımıza giderken sadece seyretti. Kaptan Emre Belözoğlu, bu basit hatadan sonra çılgına döndü. Emre, Fenerbahçe’den takım arkadaşına, ağır hakaretler ederken ikiliyi sakinleştirmek için araya Arda Turan girdi. Gökhan bu sırada Emre’ye, “Ben kaçırdım. O zaman sen tutsaydın” diye çıkıştı.Gökhan Gönül, Hırvatistan’ın ikinci golünde de başrol oynadı. Srna’nın sağ kanattan arka direğe yaptığı ortada Gökhan, Mandzukiç’in kafa vuruşunda iyi pozisyon alamadı ve Milliler’in ikinci golü yemesine sebep oldu. Kaleci Volkan da Gökhan’a, “Ne yapıyosun Gökhan ya!” diye tepki gösterdi.

Gökhan?Gönül’ün ilk yarıda yaptığı inanılmaz hatalar karşısında Teknik Direktör Guus?Hiddink, ikinci yarıya Fenerbahçeli yıldızı oyundan alıp, yerine genç Gökhan Töre’yi sokarak başladı.