Ligin ilk yarısında yaşadığı gol problemini aşmak için, kaliteli bir santrfor arayışında olan Fenerbahçe'nin, Brezilya'nın Sao Paulo Takımı'nda forma giyen Luis Fabiano (31) aşkı yeniden alevlendi.
Fenerbahçe’nin, 2005 yılında İspanyol kulübü Sevilla’ya gittiği günden bu yana takip ettiği Fabiano’yu kadrosuna katmak adına, son olarak 2009-2010 sezonu öncesinde de ciddi girişimleri olmuş, ancak transfer gerçekleşmemişti. O günlerde Brezilyalı oyuncunun Sarı-Lacivertli yönetimden 4 yıllık sözleşme istediği, ancak kendisine 3 yıl önerilmesi üzerine anlaşmayı imzalamadığı iddia edilmişti. Geçtiğimiz sezon Sao Paulo’ya transfer olan Faıbiano, dizinde yaşadığı sakatlık nedeniyle geride bıraktığımız Mayıs ayında ameliyat olmuş ve Brezilya Ligi’nin son haftalarında forma bulduğu 10 maçta 6 gol atma başarısı göstermişti.
Avrupa’ya dönmeye sıcak bakıyor
Tecrübeli yıldızın, eski sağlığına ve formuna kavuşması nedeniyle yeniden listeye girdiği bildirilirken, futbolcunun da Avrupa macerasına bıraktığı yerden, bu kez yıllardır kendisiyle ilgilenen Fenerbahçe forması altında devam edebileceği kaydedildi. Fabiano, 1.83’lük boyuyla, rakip savunmalara, hava toplarında zor anlar yaşatabiliyor.