Sağ kanadını hücum gücü yüksek bir futbolcuyla takviye etmek isteyen Sarı-Lacivertliler, birçok kez peşinden koştuğu Krasiç için bir süredir nabız yokluyordu. Ancak son gelişmeler Sırp oyuncunun transferini zora soktu.
Issiar Dia’nın takımdan ayrılması halinde, sağ kanadı, hücum yönü yüksek bir isimle takviye etmek isteyen Fenerbahçe yönetimi, daha önceden de birçok kez teklif yaptığı Milos Krasiç’ten (27) haber bekliyor. Juventus’ta bu sezon isteneni veremeyen Sırp yıldızın, kendisine takım aradığı biliniyor. Sarı-Lacivertli yöneticilerin Krasiç’i renklerine bağlamak adına, Juventus yönetimine sezon başında, İsviçreli oyuncu Reto Ziegler’i aldıkları gibi kiralık formülünü önerdiği, ancak Siyah-Beyazlılar’ın bu teklife de sıcak bakmadığı öğrenildi. Juventus’un, oyuncusunu en az 12 milyon Euro (29 milyon 200 bin Lira) bonservis bedeliyle bırakmayı hedeflediği bildirildi.
Fenerbahçe’yi reddetmişti
Juventus Teknik Direktörü Antonio Conte’nin de 27 yaşındaki oyuncunun ayrılmasına sıcak baktığı, İngiliz devi Chelsea’nin ise Krasiç için 17 milyon Euro’yu gözden çıkardığı öne sürüldü. Fenerbahçe’nin dışında, İngiltere başta olmak üzere birçok Avrupa kulübünün listesinde olduğu bilinen Krasiç, 2010-2011 sezonu öncesi, CSKA Moskova’dan, 15 milyon Euro bonservis bedeli karşılığında Juventus’a transfer olmuş, Fenerbahçe’nin 16 milyon Euro’luk teklifini geri çevirmişti.