Aykut Kocaman, Orduspor maçının ardından, hakemlerin de katılımıyla ince ince doğrandıklarını vurgulamıştı. Kocaman'ın açıklamasının şifreleri Başkan Aziz Yıldırım'ın tutuklu olması nedeniyle haklarının yendiği yönünde algılandı.
Fenerbahçe Teknik Direktörü’nün Orduspor maçının ardından yaptığı açıklamalar futbol gündemine bomba gibi düştü... Aykut Kocaman, 1-1 biten maç sonrası düzenlediği basın toplantısında, ligin 10. haftasındaki Sivasspor deplasmanının ardından, sistematik bir şekilde hakemlerin bilinçli hatalarıyla karşı karşıya kaldıklarını ima ederken, “Sivas maçıyla başlayan ufak ufak, hani ‘ince ince yasemince’ derler ya böyle bir bu durum var. Bir budama var. Güç dengeleri değişti. Bu güç kaybını da hakemlerin iyi algıladığı düşünüyorum. Çok net söylüyorum, güç dengeleri değişti” sözlerini sarfetmişti. İşte bu cümleler, spor kamuoyunun en çok konuştuğu konuların başında yer aldı. Kocaman bu sözleriyle, Başkan Aziz Yıldırım’ın, Metris’te tutuklu olması nedeniyle, Fenerbahçe’yi yıkma çalışmalarının da iyiden iyiye hızlandırıldığı mesajını verdi.
Geçen sene de gündem yaratmıştı
Aykut Kocaman, geçen sezon yaptığı açıklamalarla da Trabzonspor cephesini oldukça sinirlendirmişti. Hakemlerin, 2010-2011 sezonunda Bordo-Mavili takım lehine verdikleri penaltıların incelenmesi gerektiğini belirten Kocaman, “Trabzonspor son 3 haftada Gaziantepspor, Bucaspor, Büyükşehir Belediyespor ile oynadı. 3 maç 3 penaltı. Bu penaltılar Trabzonspor’a ‘kasten, isteyerek verildi’ demiyorum. Fakat kimse bunları incelemiyor. Bu penaltılara bakmak gerekir” sözlerini sarfetmişti.
Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Orduspor maçının ardından yaptığı açıklamada, özellikle 10. haftadaki Sivasspor karşılaşmasıyla başlayan süreçte, deplasmandaki maçlarda haklarının yendiğini ifade etmişti. Fenerbahçe, Sivas deplasmanı da dahil olmak üzere, dışarıda çıktığı 6 deplasmanda, 2 yenilgi, 3 beraberlik, 1 galibiyet aldı.
Bu 6 maçlık deplasman serisinde sadece Bursaspor’a karşı kazanan Kanarya, hanesine 6 puan yazdırdı.