Sarı-Lacivertli ekibin Kaptanı Alex de Souza camiaya seslendi: Biz Fenerbahçe'yiz, biraz geri düştük diye yıkılmayız. Geçen sezon 9 puan farkı kapattığımız unutulmamalı. Şampiyonluğun en güçlü adayıyine biziz.
Orduspor beraberliğinin ardından morallerin bozulduğu Fenerbahçe’de, Kaptan Alex, yüreklere su serpti. Sakatlığı nedeniyle Orduspor deplasmanında forma giyemeyen yıldız oyuncu, Gaziantepspor maçında takımındaki yerini alacağını açıkladı. Yeniden takımın başında sahaya çıkacak olan Sambacı, puan kayıplarıyla ilgili, “Biz Fenerbahçe’yiz, ne puan farklarını kapadık. 4 puan farkla yıkılmayız. Geçen sezon 9 puan farkı kapatıp, şampiyon olduğumuz unutulmamalı. Şu anda ayaktayız. Pazartesi günü de dimdik ayakta durduğumuzu herkese göstereceğiz. Camia olarak 3 Temmuz’dan bu yana zor günler geçiriyoruz. Şimdi tam kenetlenme zamanı. Bu birlikteliğimizi pazartesi günü Şükrü Saracoğlu Stadı’nda göstereceğiz. Bu sezon çok farklı olacak” açıklamasında bulundu.
Liderliği değil kupayı istiyor
Kendisi için önemli olanın ligi lider bitirmek değil, Play-Off’ta başarılı olup, şampiyonluğa uzanmak olduğunu vurgulayan
Fenerbahçe Kaptanı, “Bunu başaracak güçteyiz. Aramıza yeni katılacak arkadaşlarla daha da güçlenip, istenilen düzeye geleceğiz” ifadesini kullandı.