Fenerbahçe Spor Kulübü, yaptığı yazılı açıklamada TRT'nin haber kanalının mizah sınırının ölçüsünü kaçırdığını ve bu durumu kınadıklarını bildirdi.
"TRT HABER KANALI'NIN, 104 YILLIK BİR GEÇMİŞİ İLE TÜRK SPORU'NUN LOKOMOTİFİ OLAN KULÜBÜMÜZÜ KÜÇÜK DÜŞÜRMEYE ÇALIŞTIĞI AÇIKÇA GÖRÜLMEKTEDİR"

"TÜRK ULUSU'NUN KANALI OLARAK 'TARAFSIZ' KALMAK ZORUNDA OLAN TRT HABER KANALI'NIN BU YAYININI VE BU YAYINA İZİN VEREN KARAR MERCİİNİ KINIYOR; TERBİYE SINIRLARINI AŞAN BU YAYIN KARŞISINDA TÜM HUKUKİ VE YASAL HAKLARIMIZI KULLANACAĞIMIZIN BİLİNMESİNİ İSTİYORUZ"

Fenerbahçe Spor Kulübü, yaptığı yazılı açıklamada TRT'nin haber kanalının mizah sınırının ölçüsünü kaçırdığını ve bu durumu kınadıklarını bildirdi.
Yapılan açıklama şöyle:

"Türk Futbolu'nun pek çok paydaşını etkileyen hukuki sürecin ilk gününden bu yana, bazı basın yayın organlarının 'karar verici mekanizmaların' görevlerine soyunduklarını; bu çerçevede pek çok kez savcı ve hakim rollerini üstlendiklerini gördük.

Kulübümüz adı üzerinden milyonları hedef alan bu sistematik karalama ve linç kampanyasının bir parçası olanlara, gerek hukuki gerekse kurumsal haklarımızı kullanarak karşılık verdik.

Bu bağlamda; TRT Haber Kanalı'nın, hakaretamiz bir animasyon filmle, mizah sınırının ölçüsünü kaçırdığı; 104 yıllık bir geçmişi ile Türk Sporu'nun lokomotifi olan kulübümüzü küçük düşürmeye çalıştığı, açıkça görülmektedir.
Türk Ulusu'nun kanalı olarak 'tarafsız' kalmak zorunda olan TRT Haber Kanalı'nın bu yayınını ve bu yayına izin veren karar merciini kınıyor; terbiye sınırlarını aşan bu yayın karşısında tüm hukuki ve yasal haklarımızı kullanacağımızın bilinmesini istiyoruz.

Fenerbahçe Spor Kulübü olarak, dün olduğu gibi bugün ve bundan sonra da; onurumuzu, haklarımızı, bizi biz yapan değerleri hedef alan her kurum ve kuruluşa karşı, yasal yaptırımlarımızın tamamını kullanmaya devam edeceğiz."