Orduspor maçı sonrası "İnce ince doğranıyoruz" diyen Aykut Kocaman, dün de Bakan Erdoğan Bayraktar ve bazı kulüpleri bombaladı: "Sayın Bakan böyle bir açıklama yaptıysa, A'dan Z'ye yanlış. Milletvekili olarak konuşs abelki ama kendisi herkesin bakanıdır."... "3 Temmuz'dan sonra kulübün üstünden silindir geçti. Bundan istifade etmeye çalışan ve istediklerini yaptırabilecek kulüpler mevcut!"
Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman, Orduspor maçı sonrası başladığı bombardımanı dün de sürdürdü. Orduspor maçı sonrası "İnce ince doğranıyoruz" diyen Kocaman Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın açıklamalarının hatırlatılması üzerine "Sayın Bakan böyle bir açıklama yaptıysa, A'dan Z'ye yanlış. Milletvekili olarak konuşsa bölgenin çıkarlarını korumak istemesini anlayabiliriz ama bakanlık ayrı bir seviye. Herkesin bakanıdır. Bakanların, böyle konulara gireceklerse, herkesin hakkını savunması gerekir. Bu nedenle söyledikleri yanlış." dedi.

'Bayağı bir sıkıntı yaşadık'
Genç hoca "ince ince" sözleriyle ilgili de konuştu: "Bundan kastım, 3 Temmuz'dan beri kulübümüzün üzerinden bir silindir geçmiş durumda. Fenerbahçe, 12-13 yıldır ligin sportif anlamda en dominant takımı. En çokların takımı. Transfer piyasasında her zaman en güçlü oyuncuları, maddi durumuna göre ve vizyonuna göre alan bir takım. Ama 3 Temmuz'dan sonra bu konuda önemli bir kırılma yaşandı. Üstümüzden silindir geçti. 24 Ağustos'ta Şampiyonlar Ligi'ne gitmeyeceğimiz açıklandı. Kulübümüzden pek çok oyuncu gitti. Bir takım değil, bayağı sıkıntı yaşadık. Son 5-6 haftalık periyotta ortaya tapeler çıktı. Bursa maçına gidiyoruz, herkes tahliye oluyor, Fenerbahçeliler içeride kalıyor. Bütün bunları yan yana getirip, yaşadıklarımızı anlatmaya çalıştım. Aleyhimize hakem hatalarının arttığını gözlemlediğimi söyledim."

'Altımızdan bir şeyler çekiliyor'
"Kulüp tarafına girmeyeyim ama bu durumdan istifade etmek isteyen kulüpler var, net bir şekilde görülüyor. Yavaş yavaş altımızdan bir şeyler çekilmeye başlandı. Şu anda bazı kulüpler istediklerini yaptırabilecek gibi görünüyor. Doğrusuyla yanlışıyla bunu görüyorum. Umarım insanlar benim düşüncelerimin tersini kanıtlar. "

Kocaman Gaziantep maçıyla ilgili olarak da şunları söyledi. "Hassas bir dönemden geçiyoruz. Bu galibiyete Manisa maçını da ekleyebilirsek, bu kırılgan hali biraz daha normale çevirebiliriz. Maçın devre arasında sorguladığım şeylerden biri, ilk 30 dakika yaşadıklarımızdı. Bu kadar pas hatası, top kaybıi oyuncuların yumuşak olduğu bir bölüm görmemiştim. Bu bölümde şans bizimleydi. Rakibin eksik kalması, pek çok şeyi kolaylaştırdı ama daha önemlisi, rakibin üzerine gitmemiz, agresifleşmemiz , ikili mücadelede rakiplerden büyük farkla önde olduğumuzu hatırlamamızdı. Son vuruşlarda bir sıkıntımız olduğu gerçek. Bu konuda idmanlarda daha çok çalışmalıyız."