Henüz bir golcüyle anlaşma sağlayamayan Fenerbahçe, Moussa Sow'dan gelecek habere kilitlendi. Sarı-Lacivertliler, Senegalli'den olumsuz bir cevap gelmesi halinde listesindeki diğer isimlere yönelecek
Moussa Sow’un kulübü Lille ile yapılan uzun görüşmelerin ardından, Senegalli futbolcunun transferi çıkmaza girmiş, ancak Sarı-Lacivertliler’in ısrarını sürdürmesi üzerine pazarlıklar yeniden başlamıştı. Sarı-Lacivertli taraftarlar, takımlarının bir an önce golcü bir oyuncuyla sözleşme imzalanmasını beklerken, yönetimin şu ana kadar sessiz kalması, Sow transferindeki sıcak gelişmelere bağlandı. Buna göre; Fenerbahçe yönetimi teknik direktör Aykut Kocaman’ın ısrarla istediği Senegalli golcüden gelecek habere göre rotasını belirleyecek. Bu arada Sarı-Lacivertliler’in kendisini ısrarla istemesi üzerine, Sow’un takımdan ayrılma ihtimalini göz önüne alan Lille kulübü de kendisini sağlama almaya çalışıyor. Fenerbahçe’nin Sow’u ikna etmesini dikkate alan Fransız ekibi, transferin gerçekleşmesi durumunda golcüsünün boşluğunu Paris Saint Germain’de forma giyen Mevlüt Erdinç ile doldurmayı planlıyor.

El Arabi de beklemede
Öte yandan, Kanarya’nın transfer listesindeki golcüler arasında bulunan Yusuf El Arabi de Sow’dan gelecek habere göre bekletiliyor. Sow transferinin olumsuzlukla sonuçlanması durumunda, El Arabi ve menaceriyle önümüzdeki pazartesi günü masaya oturalacağı öğrenildi.