Santos kulübü, golcüsünün Fenerbahçe ısrarı üzerine transfere yeşil ışık yaktı. Brezilya ekibinin Başkan Yardımcısı Odilio, “Belli ki çok gitmek istiyor. Biz de gitmek isteyeni tutmayız” sözleriyle Türkiye'ye mesaj yolladı.

Forvet transferinde çözüm arayan Fenerbahçe’ye güzel haber Brezilya’dan geldi... Listede Sow ile beraber zirveyi paylaşan Borges’e Santos yönetiminin de okey vermek üzere olduğu ortaya çıktı. Avrupa’da futbol oynamak için gün sayan golcüleriyle ilgili Brezilya’da yayın yapan Diario Gazetesi’ne son durumu anlatan Santos’un başkan yardımcısı Rodrigues Odilio, “Borges, resmi bir teklif ya da imzanın olmadığını söylüyor. Ancak tavırları çok değişti. Belli ki kendisine sunulan fırsatı değerlendirmek istiyor. Biz de buradan ayrılmak isteyenleri tutmak niyetinde değiliz” diyerek transfere yeşil ışık yaktıklarının altını çizdi.
Sow işi de kapanmadı
Sow’un kendi kulübü Lille’i Fenerbahçe’ye gidişine dair ikna etmesini bekleyen Sarı-Lacivertli yönetim, Brezilya’daki son dakika haberinin ardından Borges ayağında da final pazarlıkları için Santos’a teklif yapacak. Gol sıkıntısı sebebiyle daha fazla puan kaybına tahammülü olmayan teknik direktör Aykut Kocaman’ın, “Artık gecikmeyelim” uyarısını dikkate alan Fenerbahçe Yönetimi’nin, gelecek hafta ortasına kadar yeni golcüsünü İstanbul’a indirmesi bekleniyor.