Sırbistan'da Türk ve Müslüman vatandaşların çoğunlukla yaşadığı Novi Pazar'a giden Fenerbahçeli taraftarlar, onlarca araç, yüzlerce taraftar ve meşalelerle karşılandı.
Fenerbahçeli taraftarlar, Sırbistan Ligi'nin ikinci yarısının ilk maçında Partizan'ı konuk edecek olan Novi Pazar'ı desteklemek üzere dün gece Novi Pazar şehrine geldi.

Türkiye'den gelen taraftarları taşıyan otobüs, Novi Pazar'a ulaşmadan önce Ribariç sınır kapısında Novi Pazarlı taraftarlar tarafından coşkuyla karşılandı.

Sınır kapısına yaklaşık 150 araçla gelen Novi Pazarlılar, Fenerbahçeliler'i Türk ve sarı-lacivert bayraklarla karşılarken, "Yeni Pazara Hoş Geldiniz" yazılı pankart açtılar.

Novi Pazarlılar, Türkiye'den gelen taraftar grubuna sınır kapısından başlayarak Novi Pazar belediye binasına kadar marşlar ve tezahürtlarla eşlik etti. Belediye binası önünde de çok sayıda Novi Pazarlı taraftar meşalelerle Fenerbahçelileri karşıladı.

Fenerbahçeli taraftarlar burada Novi Pazar belediye yetkilileriyle bir süre görüştü. Akşam satlerinde ise Novi Pazar'da tam bir bayram havası esti. Knet merkezinde 10 bine yakın vatandaş, Türkiye'den gelen Fernerbahçe taraftarını selamlayarak, "Burası Türkiye", "Sancak Türkiye Topraklarıdır", "Bizler Türkiye'nin Bir Parçasıyız " sloganlarını atılar.

Novi Pazar'daki bu görülmemiş çoşkulu karşılama ve atılan sloganlar nedeniyle de Sırbistan polisi geniş güvenlik önlemi aldı. Olası çatışmayı engelemek için Novi Pazar'a gelmek isteyen Partizan taraftarlarına ise polis izin vermedi. Novi Pazar'da yaşayan Sırpların da bu durumdan bir hayli rahatsız olduğu öğrenildi. Sırbistan basını ise, "Türk taraftarların gereksiz cıkartması" başlığı altındaki yazılarında, bu tür olayların etnik çatışmaya neden olabileceğine dikkat çektiler.
Bu akşam oynanan Novi Pazar-Partizan maçı 1 - 1'lik beraberlikle tamamlandı. Maç olaysız bir şekilde sona ererken, karşılaşmanın ardından da Novi Pazar'da tam bir Fenerbahçe havası esti.

BORKED


BORKED