Fenebahçe'nin flaş transferi Dirk Kuyt, sarı lacivertli kulübün televizyonu aracılığı ile imzanın ardından ilk açıklamasını yaptı. Kuyt, "Menajerim Fenerbahçe'yi söyleyince hiç düşünmedim ve kabul ettim" dedi.
Fenerbahçe'nin yeni transferi Hollandalı futbolcu Dirk Kuyt, sarı-lacivertli formayı giyeceği için mutlu ve gururlu olduğunu söyledi.


Fenerbahçe TV'nin canlı yayınına telefonla bağlanan Kuyt, çok gururlu ve mutlu olduğunu ifade ederek, ''Heyecanlıyım, Fenerbahçe gibi büyük bir kulübün parçası olduğum için çok mutluyum. Sabırsızlanıyorum, bir an evvel Fenerbahçe forması giymek ve takımıma katkı sağlamak istiyorum'' dedi.

"BÜYÜK BAŞARILAR ELDE EDECEĞİZ"

Kuyt, Fenerbahçe'de oynamak isteğini içinde taşıdığını vurgulayarak, ''6 yıl Liverpool'da oynadım. Büyük başarılar elde ettik. Yeni bir heyecan ve deneyim yaşamam gerektiğine inandım. Menajerim vasıtasıyla Avrupa'dan 10'un üzerinde önemli kulüpten teklif geldi. Fenerbahçe'yi söyleyince hiç düşünmedim ve kabul ettim. Büyük başarılar elde etmek istiyorum'' diye konuştu.


"GENÇLİĞİMDEN BERİ FENERBAHÇE'Yİ BİLİYORUM"

Fenerbahçe'nin her sene şampiyonluğa oynayan ve Avrupa'da başarı isteyen bir kulüp olmasının seçiminde etkili olduğunu anlatan Hollandalı futbolcu, ''Bana Fenerbahçe'yi ilk tavsiye eden arkadaşım Pierre Van Hooijdonk oldu. Muhteşem deneyim yaşadığını ve harika bir kulüp olduğunu söyledi. Gençliğimden beri Fenerbahçe'yi biliyordum. Feyenoord'da oynarken Fenerbahçe ile karşılaşmıştık. Harika atmosferi, taraftarı yakından görmüştüm. Tüm bunlar, Fenerbahçe'ye gelmemde etken oldu'' ifadelerini kullandı.