Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, G.Saray ile yapacakları Süper Kupa maçı öncesi, geçen sezon oynanmayan kupayı gündeme getirirken, "Aziz Yıldırım'ın varlığıyla tüm kulvarlarda mutlak başarı, tartışılmaz hedefimizdir" dedi..


Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Galatasaray ile 12 Ağustos Pazar günü Erzurum'da oynanayacakları TFF Süper Kupa maçının, adına yakışan bir karşılaşma olmasını dileyerek, hak edenin kazanmasını istedi.

Aykut Kocaman, federasyon tarafından TFF Süper Kupa maçı için özel olarak hazırlanan ''maç günü dergisi''nde ''Hak eden kazansın'' başlığıyla yer alan yazısında, ''Umarım Süper Kupa'nın adına yakışan kalitede bir karşılaşma olur ve klasik tabirle hak eden kazanır'' dedi.

Fenerbahçe ailesi olarak saha içinde ve dışında çok zorlu bir sezonu, büyük bir kenetlenmeyle, birliktelikle, dayanışmayla geride bıraktıklarının altını çizen Kocaman, dergideki yazısında şu ifadeleri kullandı:
''Geriye dönüp baktığımızda son maçta beraberlikle kaçırdığımız şampiyonluğun burukluğu ve yıllar sonra müzemize gelen Türkiye Kupası'nın sevinç ve gururu var. Bu özel süreçte bu formayı giyen tüm futbolcularımıza, çalışma arkadaşlarımıza, aramızdan ayrılanlara, bizimle kalanlara tek tek teşekkür ediyorum. Onlar bu asil duruşlarıyla çoktan Fenerbahçe tarihindeki yerlerini aldılar. Şimdi yeni bir sezon başlıyor. Fenerbahçe Profesyonel Futbol Takımı geçen sezonda ve daha öncelerinde olduğu gibi, 2012-2013 futbol sezonunda da tüm hedeflerini yakalamak ve zirveye ulaşmak için elinden gelenin en iyisini yapacak.''

Kulüp başkanı Aziz Yıldırım'ın da artık yanlarında olmasının kendilerine sonsuz bir enerji verdiğini kaydeden Kocaman, ''Onun da varlığıyla tüm yarıştığımız kulvarlarda mutlak başarı, tartışılmaz hedefimizdir'' dedi.

Aykut Kocaman, şu ifadeleri kullandı:
''Geçen sezonun özel şartlarında son dakikaya kadar iki kupayı kovalayan takımımıza çok kaliteli futbolcu arkadaşlarımız katıldı. Eski ve yeni oyuncularımız Topuk Yaylası ve Avusturya'da gerçekleştirdiğimiz hazırlık kamplarında çok iyi çalıştılar, yeni sezon için güç depoladılar, birbirlerine alıştılar. Şimdi artık tüm bu emeklerinin sonucunu yeşil sahada gösterme zamanı geldi. Süper Kupa maçları teknik adamların sezon başında takımlarını son kez gözden geçirdiği, son durumlarını test ettiği karşılaşmalar. Her ne kadar geçen sezon oynanması gereken Süper Kupa karşılaşması hala yapılmadıysa da, biz bu organizasyonun ruhuna ve devamlılığına saygı gösteriyoruz.''

Kocaman, ''Kurtuluş Savaşı'nın mihenk taşlarından Erzurum Kongresi'ne ev sahipliği yapan, Dadaşlar diyarı Erzurum'da iyi futbol oynamak ve bu özel kupayı müzemize götürmek için sahaya çıkacağız'' derken, ''Umarım Süper Kupa'nın adına yakışan kalitede bir karşılaşma olur ve klasik tabirle hak eden kazanır'' sözleriyle dergideki yazını tamamladı.