Fenerbahçe'de Süper Kupa'da ezeli rakip Galatasaray karşısında alınan 3-2'lik yenilginin yanı sıra Volkan Demirel'in geçirdiği sakatlığın sıkıntısı yaşanıyor. Karşılaşmanın ilk yarısında sakatlanıp hastaneye kaldırılan milli kalecinin omuzunun çıktığı ve anetstezi uygulanarak omuzunun yerine takıldığı açıklandı.İstanbul'a döner dönmez bir kez daha MR'ı çekilen Volkan Demirel için sağlık ekibinin ameliyat kararı vermesi ise şok etkisi yarattı. Yine de son kararı ameliyat masasına yatmak istemeyen Milli kalecinin vereceği belirtildi. Volkan, sağlık heyeti ile yaptığı görüşme sonrası ameliyat olmama kararı aldı. Volkan ameliyat olmayacağı için 2-3 hafta sonra sahalara dönecek.

Milli kalecinin sakatlığı ile birlikte teknik sorumlu Aykut Kocaman'ın karşılaşma sonrası özellikle transfer beklentileri hakkında yaptığı sert açıklamalar dikkat çekti. Kocaman "Ülkemizde Fenerbahçe'de de diğer takımlarda da her şeyin transfer yaparak çözüleceği düşünülüyor. Ve transfer yapıldıktan sonra da eldeki oyuncular değersizleşmeye başlıyor. Şu ana kadar 7 tane oyuncu aldık. Hepsi milli takım oyuncusu.Fenerbahçe yine alacaktır, alır zaten. Bu başka bir şey ama benim altını çizerek söylemeye çalıştığım şey her şeyi çok kestirme yoldan halletmeye çalışıyoruz. Ondan sonra tamamen bir daire içinde o daireden çıkamadan kendi içimizde dönüp duruyoruz" ifadelerini kullandı.

Alex konusu ile birlikte her puan kaybından sonra Emre Belözoğlu'nun takımdan ayrılışı ile ilgili yapılacak tenkitlere de hazır olduğunu söyleyen Kocaman "Takımıma güveniyorum ve sistemimizde ısrarcı olacağım. Her oyuncum kadroda yer bulsun veya bulması kendisini hazır tutmak zorundadır. Benim için geçerli olan tek şey Fenerbahçe menfaatleridir" dedi.

Spor Toto Süper Lig'deki ilk maçını cumartesi günü İzmir'de Elazığspor ile oynayacak olan sarı lacivertliler, Erzurum'dan döner dönmez çalışmalara başladı. Milli takımlara giden 10 oyuncusundan yoksun olarak antreman yapan Fenerbahçe'de Gökhan Gönül'ün tedavisi devam ederken, bu oyuncunun Elazığspor maçında forma giyip giymeyeceğinin haftasonuna doğru netleşeceği öğrenildi.