Hakem Tolga Özkalfa’nın Bülent Ertuğrul yerde yatarken oyunu durdurmayıp pozisyonu devam ettirmesi ve bunun sonucunda sarı-lacivertli ekibin eşitliği bulması otoriteleri de ikiye böldü. Bir kısım Özkalfa’nın sporcu sağlığını düşünerek düdük çalması gerektiğini savunurken, bir kısım inisiyatifin tamamen hakemde olduğunu, ciddi bir tehlike görmediği için pozisyonu devam ettirmekle doğru yaptığını belirtti.

SELÇUK DERELİ

Tolga Özkalfa oyunu mutlaka durdurmalıydı. Çünkü top Bülent Ertuğrul’un kalbinin olduğu bölgeye çarpmış ve oyuncu yere düşmüştü. Devam kararı büyük hataydı.

ERMAN TOROĞLU

Hatalıydı. Çünkü boyun, yüz, kafa hizasında toptan ve rakipten darbe alan futbolcu hayati tehlike yaşamaktadır.

MARCUS MERK

Hakem hayati bir sakatlık olmadığını düşündüğü için devam ettirdi. Bu nedenle devam kararı doğru, gol de nizami. F.Bahçe’nin oyunu devam ettirmesi de doğruydu.

BÜLENT YAVUZ

Bülent Ertuğrul yerde kaldığında, hakem hayati tehlike arz edecek bir durum görmedi ki, oyunu devam ettirdi. Ben de bu görüşü taşıyorum.

SERDAR TATLI

FIFA ve UEFA talimatlarında öncelikle sporcu sağlığına vurgu yapılır. Özkalfa sağlık açısından çok ciddi bir sorun olmadığını düşündü herhalde. Bana göre de devam ettirmesi doğru karardı.