Nijeryalı golcünün yıllık 2.5 milyon euro kazanacağı, bonservisi için ise 8 milyon euro ödeneceği belirtildi.

Özellikle UEFA Kupası'nda yarı finale kadar çıkıp finalin kaybedilmesinden sonra yeni sezonda daha güçlü bir kadro kurulması için harekete geçen başkan Aziz Yıldırım ve yöneticilerin Emenike ile ilk anlaştığı 1 hafta önce ortaya çıkmıştı. Ön anlaşmanın ardından Emenike ve menajeri ile son görüşmelerin ise dün akşam yapıldığı bugünden itibaren ise kulübü ile masaya oturulacağı öğrenildi. İlk nabız yoklamasında Spartak Moskova'nın 7-8 milyon Euro bonservis bedeline razı olacağı ve gönlü Fenerbahçe'de olan Emenike'nin gitmesine izin vereceği belirtildi.

FENERBAHÇE BU TRANSFERDEN 4 MİLYON EURO KAZANMIŞ OLACAK
Fenerbahçe, Emenike'yi Karabükspor'dan alırken 9 milyon euro ödemişti. Sarı Lacivertliler, Emenike'yi 10 milyon euro karşılığında Spartak Moskova'ya vermişti. Buna karşılık golcü oyuncuyu 7-8 milyon Euro arasında bir fiyata geri alacağı belirtiliyor. Böylelikle oynatamadığı Emenike'nin satışlarından yaklaşık 4 milyon euro kâr edilmiş olacak.

KUPA MAÇINDAN SONRA TRANSFER AÇIKLANACAK
Fenerbahçeli yöneticilerin çarşamba günü oynanacak kupa finalinden sonra bu transferi resmen duyurması bekleniyor. Nijeryalı oyuncunun yaşadığı sakatlığın ise kısa sürede geçeceği belirtiliyor. İstanbul'da yapılacak sağlık kontrolünde sorun çıkmaması durumunda Emenike'ye imza attırılacak ve 26 yaşındaki golcü oyuncu yeni sezon hazırlıklarına katılabilecek.Uğur DEMİRKIRDI, İstanbul-DHA