Teknik kadronun verdiği rapor doğrultusunda Moussa Sow ve Dirk Kuyt dışındaki yabancı futbolcuları göndermeyi ve kadroyu tribünleri ayağa kaldıracak dünya çapında oyuncular ile süslemeyi planlayan Fenerbahçe yönetimi, sürpriz bir teklifle şaşkına döndü...

Sow'un menajeri Shervin Nikoui, dün İstanbul'a geldi ve ayağının tozuyla Fenerbahçe yönetimine Sow'a Premier Lig takımlarından cazip teklifler olduğunu iletti. Sarı-lacivertli idareciler, Nikoui'yi detayları görüşmesi için idari menajer Hasan Çetinkaya'ya yönlendirdi. Bunun üzerine Çetinkaya ile yardımcı antrenör İsmail Kartal, dün gece Hilton Oteli'nde Sow'un menajeri ile bir araya geldi!

F.Bahçe'ye Ocak 2012'de 4.5 yıllık imza atan Sow, ilk yarım sezon 1 milyon 280 bin, 2012-13 sezonunda 3 milyon 400 bin Euro aldı. 2013-14 sezonunda 2 milyon 600 bin, sonraki iki sezon ise 1 milyon 400'er bin Euro kazanacak Sow'un her yıl düşen ücreti nedeniyle ayrılmaya sıcak baktığı öne sürülüyor...

CAZİP TEKLİFLERİ DİNLEDİLER

Çetinkaya ve Kartal, Fenerbahçe'nin kulüp müdürü Serkan Acar'ın ölümünün 40'ıncı gününde ailesinin okuttuğu mevlüte katıldıkları için görüşme gece yarısına doğru gerçekleşti. Nikoui, Sow'a gelen cazip teklifleri iletirken, Çetinkaya ile Kartal, cazip teklifleri yönetim kuruluna aktaracaklarını ve kısa süre yanıt vereceklerini bildirdi.

SOW'A GÖNÜL KOYAN ARSENAL

Sow'u isteyen takımların Arsenal ve Liverpool olduğu belirtiliyor. Arsenal'in çalıştırıcısı Arsene Wenger'in, Fenerbahçe'ye transferi öncesi kadrosunda görmek istediği Sow'u yeni sezon planları arasına koyduğu, Luis Suarez'i satması beklenen Liverpool'un ise Uruguaylı forvetin boşluğunu Senegalli ile doldurmayı düşündüğü gelen haberler arasında.

ÖNERİLEN RAKAM 15 MİLYON

Nikoui, Çetinkaya ve Kartal ile yaptığı görüşmede sözleşmesinde '17 milyon Euro karşılığı serbest kalır' maddesi bulunan Sow için Arsenal ve Liverpool'un 15 milyon Euro ödemeye hazır olduğunu aktardı. Premier Lig'in Sow'un kalbinde yatan aslan olduğunu vurgulayan Nikoui'nin sürpriz teklifine F.Bahçe yönetiminin vereceği yanıt merak ediliyor.