'Trabzon'u yenersek...'

Daum, zirve yolundaki en keskin viraj olarak Karadeniz deplasmanını gösterdi, “Avni Aker'de galip gelirsek, ikinci yarıda her şey daha kolay olacak” dedi.
Teknik direktör Daum, FBTV’deki ‘Daum’la Teknik Analiz’ programında, lig ve Avrupa’daki hedefleriyle ilgili önemli açıklamalar yaptı. Ankaragücü galibiyetiyle morallerin düzeldiğine dikkat çeken Daum şöyle devam etti:

‘Lider benim ama...’
“Zor zamanlarda krizden kurtulmak, bir kişinin tek başına başarabileceği bir şey değil. Bu bir takım oyunu ve hep birlikte hareket etmemiz gerekiyor. Ben bir ekip lideriyim. Zor zamanlarda futbolcularıma çözümler sunmam ve bu çözümlere onları inandırmam gerekiyor. Teknik adam olarak önde giderim ama başarı ekip çalışması ve takım ruhuyla gelir.”

‘Avrupa’da başarıdan eminim’
Avrupa Lig’nde liderlikleri garanti olmasına rağmen, Sheriff’i devirerek grupları galibiyetle tamamlamak istediklerini ifade eden Daum, “Bundan sonraki turlarda en iyilerle mücadele edeceğiz ama takımımın gidişinden memnunum. Ligde ve Avrupa’da zorlukların üstesinden geleceğiz. Başarılı olacağımızdan eminim” dedi.

‘Trabzon maçları heyecan veriyor’
Trabzon maçlarını heyecanla beklediklerini kaydeden teknik adam, şu yorumu yaptı: “Avni Aker’de güzel bir hava oluşuyor. Gerçekten iyi taraftarları var. Bizim için bu maç iyi bir şans. Oradan iyi bir sonuçla dönüp, ilk yarıyı zirvede tamamlamak istiyoruz. Zor maç ama eminim ki iyi bir sonuçla döneceğiz. İlk yarıyı iyi bir noktada bitirebilirsek, sezonun ikinci yarısında her şey bizim için çok daha kolay olur.”