"Yeni bir oyuncu gelecek"


Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum, UEFA Avrupa Ligi'nde şu ana kadar yaptıklarının kendilerini memnun ettiğini belirterek, ''Sheriff karşısında da kazanmak için elimizden geleni yapacağız'' dedi.


Christoph Daum, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda, Moldova temsilcisiyle yarın yapacakları maçla ilgili soruları yanıtladı. Twente yenilgisiyle başladıkları H grubu mücadelesinde, ilerleyen maçlarda durumu düzelttiklerini kaydeden Daum, ''Yarın da kazanmak için elimizden geleni yapacağız. Hem Fenerbahçe, hem Türkiye futbolu için puan toplamak her zaman avantajlıdır'' diye konuştu.

Sheriff karşısına, elindeki en iyi kadroyla çıkacağını, eniştesi vefat eden kaleci Volkan Demirel ile sakatlık sorunları bulunan Alex ve Cristian'da soru işaretleri bulunduğunu anlatan Daum, şunları kaydetti: ''Görev alacak futbolcular, kazanmak için elinden gelen her şeyi yapacak. Bazı sakat futbolcularımız var. Emre ve Deivid gibi yetişemeyecek oyuncularımız var, ama her şeyi daha net göreceğiz. Çıkarabileceğimiz en iyi takımla oynayacağız. Nihayet taraftarımıza kavuşuyoruz. Taraftarımızın önünde, en iyi şekilde, güzel bir maç oynayacağız. Alex'in adalesinde sorun var. Sağlık ekibi çalışıyor. Dün hafif tempoda çalışmaya katıldı. Cristian'ın bileğinde bir zedelenme var. Aynı şekilde, tedavi görüyor. Bugün net bir şey söyleyemeyiz, yarını beklemek gerekiyor.''

Çok iyi bir ekibe karşı mücadele edeceklerini de vurgulayan Daum, deplasmandaki ilk maçta öne geçtikleri Moldova temsilcisinin kendilerini çok zorladığını hatırlatarak, ''Aynı şekilde yarın da zorlu bir maç bekliyoruz. Yarın 92, 93 veya daha fazla dakika için en iyi şekilde hazır olmak istiyoruz'' dedi.

ROBERTO CARLOS
Daum, Fenerbahçe'den ayrılmak için gün sayan Brezilyalı yıldız Roberto Carlos'un, Sheriff karşısında forma giyip giymeyeceği konusunda henüz karar vermediğini söyledi. Alman çalıştırıcı, ''Roberto Carlos'un oynaması mümkün, ama daha belli değil. Bir gün önce de karar vermek istemiyorum. Antrenmanları değerlendirip karar vereceğim. Carlos, kulübümüzle futbolun dışında şeyleri konuşuyor. Bazı gelişmeleri bekleyip yarın karar vermek istiyoruz'' dedi.

Roberto Carlos'tan boşalacak yabancı kontenjanını nasıl dolduracağı sorusuna Daum, ''Yeni bir oyuncu olacak mutlaka'' diye yanıt verdi.
Daum, Brezilyalı futbolcunun kendisiyle konuşup, belki de son olacak maçı için bir şans isteyip istemediği sorusunu da ''Hayır, benimle görüşmedi'' şeklinde yanıtladı.
Van Hooijdonk'u, Fenerbahçe'deki son maçında oynatmadığı hatırlatılarak, ''Roberto Carlos da aynı akıbeti yaşar mı'' sorusuna ise Daum, ''Benim bildiğim kadarıyla Van Hooijdonk son maça kadar oynamıştı. Oynamamışsa da bir sakatlık olmuş olabilir, ama benim bildiğim mukavelesinin son gününe kadar burada oynadı'' diye yanıt verdi.
Daum, toplantı salonundan ayrılırken, Van Hooijdonk konusunu net hatırlamadığını sözlerine ekledi.