İspanya 2. Ligi'nde mücadele eden Real Betis'te forma giyen Mehmet Aurelio 'Kalbim Fenerbahçe'de' dedi.


Fenerbahçe'den olaylı bir şekilde ayrılıp İspanya'nın Real Betis takımına transfer olan Mehmet Aurelio Radyospor'a konuştu. Özgür Sancar'la Haber Özel programına açıklamalarda bulunan Aurelio "Türkiye'yi ben de ailem de çok seviyoruz. Bir gün Türkiye'ye döneceğim." dedi.
Real Betis'te bu sezonla birlikte iki yıl daha sözleşmesi bulunduğunu kaydeden Aurelio "Sözleşmem bitince Türkiye'ye dönmeyi istiyorum. Çünkü ben de ailem de Türkiye'yi seviyoruz." dedi. Hangi takıma dönmek istediği sorusuna ise Aurelio, "Tabi ki kalbim Fenerbahçe'ye dönmekten yana. Orada yıllarca oynadım. Onlar beni, ben onları çok sevdim. Futbolculuk bir meslektir. Profesyonel olduğum için beni kim istiyorsa tekliflere bakıp karar vereceğim. Fenerbahçe'yi de çok sevdiğim için oraya dönmek isterim." şeklinde cevap verdi.

"İspanya'ya gittiği için pişmanlık duydu mu?" sorusunu Aurelio şöyle yanıtladı; "İspanya'ya gittiğim için pişman olduduğum şeklinde hiç bir zaman bir şey söylemedim. Beni tek üzen uzun süren sakatlığımdı. Bunun dışında İspanya'da bulunmaktan ve burada futbol oynamaktan dolayı çok mutluyum. Ama sözleşmem bittiğinde inşallah bir gün Türkiye'ye döneceğim."

"Benim için Türkiye'yi bırakmak zordu. Ama ben hür irademle karar verdim ve yabancı bir ülkede oynamak istedim. Bunun için de ideal yer İspanya'ydı." diyen Milli futbolcu, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ile fikir ayrılığı yaşadıklarını da söyledi. "Sorunlara başka açılardan bakıyorduk" diye konuşan Aurelio, sakatlanmadan önce Türkiye'den teklifler aldığını da vurguladı. Kulüp adı vermeyen Aurelio, sözlerini "Yeni bir teklif yok. Ayrıca Avrupa'dan da ciddi teklifler aldım. Ama bu teklifleri düşünmedim, çünkü futbola bakmak istiyordum. Detayları girmek istemiyorum. Söylersem benim için iyi bir yaklaşım olmaz." diye sürdürdü.


Sakatlığının ardından Milli Takım'daki boşluğunun doldurulamadığı yönündeki görüşlerde ise karşı çıkan başarılı orta saha oyuncusu "Milli takımda benim boşluğumun doldurulamadığı düşüncesine katılmıyorum. Milli Takımı, başarısız bulmak da mümkün değil. Görev alan arkadaşlar başarılı oldular." dedi.


Fenerbahçe'nin başarısız olduğu eleştirilerine de aynı şekilde katılmadığını belirten Mehmet Aurelio sözlerini şöyle tamamladı: "Fenerbahçe'nin başarısız olduğuna inanmıyorum. Fenerbahçe, her takım gibi kötü sonuçlar almış olabilir. Ankaragücü galibiyeti iyiydi. Ben Fenerbahçe'den umutsuz değilim. Fenerbahçe için karamsar olmaya gerek yok. Zaten ligde zirvede çok fazla puan farkı yok."