Kadıkoy Değişiyor .

Şükrü Saracoğlu Stadı'nın zemin sorunu çözülüyor. Önümüzdeki hafta, dev kulüplerin benzer sorunlarına çare bulan SGL Concept firması, özel çim ışıklarıyla sıkıntıyı ortadan kaldıracak.Fenerbahçe’de adeta büyük bir sorun haline gelen Şükrü Saracoğlu Stadı’nın zemin sorunu, lige ara verilmesiyle birlikte çözüme kavuşacak... Çim konusunda uzman olan Hollanda firması SGL Concept yetkililerinin, geçtiğimiz hafta içinde Türkiye’ye geldikleri ve stadı inceleyerek gerekli raporu yönetime sundukları öğrenildi. Bu doğrultuda alınan bilgiye göre, firmanın şu anda dünyada Real Madrid, Barcelona, Arsenal, Manchester United, Bayern Münih gibi önemli kulüplerde uyguladığı çim ışıklarıyla, Saracoğlu’ndaki sorunun ortadan kaldırılacağı belirtildi.

İlk kez Fener kullanacak

Türkiye’de ilk kez Fenerbahçe’ye ev sahipliği yapan Şükrü Saracoğlu Stadı’nda yapılacak olan çalışmayla ilgili olarak yönetim kuruluna sunulan ön raporda, belli başlı sorunların tespit edildiği öğrenildi. Zemin kalitesini artırmak için yapılacak çalışmaların önümüzdeki hafta başlayacağı öğrenildi. Bu arada 63 amperlik 16 bağlantı ile kurulacak olan çim ışıklarının, bu sezon Real Madrid’in stadı Bernabeu’da kullanıldığı bildirildi. Düzeneğin Saracoğlu’na kurulmasının ardından, yaklaşık 1 ay içerisinde çimlerde gözle görülür bir iyileşmenin olacağı ve önümüzdeki sezon Sarı-Lacivertliler’in benzer bir sorunla karşılaşmayacağı açıklandı.Zemine ne yapılacak?

Hollanda firması SGL Concept, futbol dünyasının en önemli kulüpleriyle yaptığı çim çalışmalarını Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’na uygulayacak. İşte Saracoğlu’nda madde madde yapılacaklar;

1) Çim kalitesi ölçülecek ve güneş ışığının zayıf olduğu bölgeler belirlenecek.
2) Çalışmalar Türk Telekom Tribünü önünde başlayacak. Mevcut çimler değişmeyecek.
3) Tırlarla Hollanda’dan getirelecek ışıklar monte edilecek.
4) 63 Amperlik 16 bağlantı yapılacak.
5) Müsabakaların olmadığı günlerde çimler üzerinde ışık yayılacak.