Teknik direktör Christoph Daum, dün gece FBTV’de yayınlanan ‘Teknik analiz’ programında önemli açıklamalar yaptı. Takımın genel durumu ve gündemdeki konuları değerlendiren Alman hoca, Önder Turacı’nın affıyla ilgili açıksözlü konuştu. Daum, kadro dışı cezası rafa kaldırılan Önder Turacı’yla ilgili karar için, “Yönetimimiz Önder Turacı’ya verdiği cezayla tüm futbol takımına ve kamuoyuna bir mesaj vermek istemiştir. Önder, yönetimin kararı sonrası takımdan ayrı olarak, aksatmadan çalışmalarını sürdürdü ve kendini hep hazır tuttu. Şimdi ise top yine Önder’de. Fenerbahçe futbol takımında olmayı hak ettiğini göstermesi lazım. Verilen bu şansı iyi değerlendirmeli” yorumunu yaptı.

‘Sivas bizi küçümserse...’
Hafta başındaki laktat testinin sonuçlarına göre takıma yeni bir antrenman programı belirleyeceklerini kaydeden Daum, çalışmalarını tekrar Samandıra Can Bartu Tesisleri’nde sürdürecek olmanın kendilerini memnun ettiğini de ifade etti. Hafta sonundaki Sivasspor maçıyla ilgili de konuşan Fener’in hocası, “Hava Sivas’ta soğuk olacak ama bizi fazla etkilemeyecektir. Sivas’ın sahasında yerden ısıtma olduğu için zeminde problem olacağını sanmıyorum. Eğer Sivas, kart cezalısı dört futbolcumuzun yokluğunu avantaj olarak görür ve bizi küçümserse, bu bizim için önemli bir avantaj olur. Sonuçta sahaya 11 kişi çıkacağız” dedi.

Gökhan’la Ünal yorumu
Gökhan Ünal’ın transferiyle hücum hattında daha fazla alternatifleri olduğunu aktaran Daum, Deivid ve Güiza’nın sakatlıklarının kendilerini üzdüğünü ve tüm futbolcularının bir an önce iyileşmesini istediklerini söyledi. Teknik adam, ikinci yarıyla ilgili beklentilerini de “Daha fazla puan, daha az ceza, daha iyi bir futbol ve şampiyonluk” olarak sıraladı.