Fenerbahçe Sportif Direktörü Aykut Kocaman’ın bugün yaptığı “Mevcut kadromuzla yola devam edeceğiz” açıklamasının ardından İngiliz basınında yer alan “Pedersen” haberleri kafaları karıştırdı.

İngiltere’nin en çok takip edilen spor sitelerinden olan Skysports'da yer alan haberde, tam adı Morten Gamst Pedersen olan Norveçli oyuncunun bazı basın-yayın organlarında adının Fenerbahçe’yle anılmasının ardından sarı-lacivertli takım tarafından istendiğini kabul ettiği öğrenildi.

Blackburn’ün Norveçli sol kanat oyuncusu Pedersen’in bu sezon sonunda İngiliz takımıyla olan sözleşmesi bitiyor. Dolayısıyla önümüzdeki sezon için Pedersen’in herhangi bir kulüple görüşmesi için hiçbir engel kalmayacak fakat Blackburn menajeri Sam Allardyce bu oyuncuyu yok pahasına kaybetmek istemiyor. Sezon sonunda bonservisini eline alacak oyuncuyu devre arasında başka bir takıma göndererek bu oyuncudan kar yapmayı planlayan İngiliz menajerin Fenerbahçe’nin yapcağı makul bir teklife ikna olacağı da çıkan haberler arasında yer alıyor.

Eğer Pedersen Ocak ayı transfer döneminde Fenerbahçe’ye gelirse UEFA Avrupa Ligi’nde de sarı – lacivertli formayı giyebilecek.

Sol kanat oyuncusu olan Pedersen duran toplarda çok etkili olabiliyor ve forvet özelliklerine de sahip. 28 yaşındaki Norveçli futbolcu Fenerbahçe’ye transferi ihtimalinin haberlere yansımasının ardından yaptığı açıklamada “Fenerbahçe dünya çapında ağırlığı olan etkileyici bir kulüp. Düzenli olarak Şampiyonlar Ligi’nde oynamaları da benim için cezbedici yanlarından biri” diye konuştu.

Blackburn’deki geleceği ile ilgili sorulan sorulara kaçamak cevaplar veren Pedersen “Ben şu anda Blackburn’ün sözleşmeli oyuncusuyum ve kontratıma sadık kalacağım” yanıtını verdi.