Perşembe günü oynanacak Fenerbahçe-Bursaspor Ziraat Türkiye Kupası çeyrek final ilk maçına yardımcı hakem olarak İzmirli Serkan Gençerler'in atanması kafaları karıştırdı.


Medyaspor'un haberine göre, Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu, 3-4 Şubat tarihlerinde oynanacak Ziraat Türkiye Kupası çeyrek final maçlarında görev yapacak hakemleri bugün açıkladı. MHK, Fenerbahçe-Bursaspor orta hakem olarak Hüseyin Göçek, yardımcı hakemler olarak da Serkan Gençerler ve İsmail Şencan'ı atadı.

Ligin ilk yarısında Şükrü Saraçoğlu Stadı'nda oynanan ve Fenerbahçe'nin 3-1 kazanmış olduğu Galatasaray maçında da yardımcı hakem olarak görev yapan Serkan Gençerler maç 0-0 berabere devam ederken çok bariz bir ofsaytı kaçırmış ve Fenerbahçe ilk golünü kazanmıştı.

Maç sonrası eleştirilere sebep olan Serkan Gençerler, MHK tarafından dört hafta dinlendirilmişti.

Hakem hataları nedeniyle Eskişehirspor maçı sonrası MHK'yı suçlayarak Kulüpler Birliği Başkanlığı'ndan istifa ettiğini açıklayan ve kulüplerin ısrarı sonucu geçen hafta yapılan seçimde tekrardan başkanlığı kabul eden Fenerbahçe başkanı Aziz Yıldırım'ın bu kararından sonra Serkan Gençerler'in MHK tarafından kupadaki bu önemli maça atanmış olması kafalarda soru işaretleri bıraktı.

Geçtiğimiz yıl Şubat ayında oynanan İBB-Fenerbahçe maçında yapmış olduğu ofsayt hatası nedeniyle Fenerbahçe'nin gol yemesine neden olan bir diğer FIFA yardımcı hakemi Serkan Ok tam bir senedir Fenerbahçe maçlarına çıkamazken, Fenerbahçe lehine hata yapan Serkan Gençerler'in kısa bir süre sonra Fenerbahçe'nin maçına tekrardan verilmesinin ardındaki nedenler anlaşılamadı.