Sezonun ikinci yarısına fırtına gibi giren sarı-lacivertli ekip, Ziraat Türkiye Kupası’nda da hızını kesmedi. Güçlü rakibini Dos Santos, Lugano ve Semih’in attığı gollerle daha ilk yarıda nakavt etti, yarı finali kolaya çevirdi.

Milliyet'in haberine göre, Türkiye Kupası’nın bu aşamasında Fenerbahçe-Bursaspor eşleşmesi, en zorlu eşleşme diye nitelenebiliyordu. Ancak bu değerlendirmede, pratikte ligin gözde takımı Bursaspor’un bu kadar kırılgan olabileceği hesabı yoktu herhalde. Fenerbahçe, iki ayaklı bu tur maçının ilkini, hafta sonunda Sivas’ta elde ettiği farklı galibiyetteki kadar bile zorlanmadan kotarabiliyordu.

Zaten oyunun başında Fenerbahçe’nin futbol üslubu, bu resmi işaret ediyordu. Tam saha baskılı savunma, Semih’in ilginç hırs figürü ile başlıyor, bu durum gerideki Lugano-Bilica ikilisine kadar sirayet ediyordu. İnanın Fenerbahçe takımının en dağınık oyuncusu, dünkü acemi vuruşlarını da işin içine katarsak, takım tarihinin gelmiş geçmiş en başarılı yabancı oyuncusu Alex oluyordu.

Skoru üretip, soyunma odasına giden Fenerbahçe takımı, geri geldiğinde daha sakin bir futbol ortaya koyup, inisiyatifi Bursaspor’a kaptırsa da, gol yememek esası ile hareket ediyordu. İkinci yarının büyük bölümünü pas hataları ve oyuna ilk yarıdaki gibi yoğunlaşamama sorunu ile geçiren Fenerbahçe, ligin dişli takımı denen Bursaspor’a sayı fırsatı vermeyerek, eleme usulü kupa maçlarının en mantıklı işini üretip, ikinci maçın rahat ortamını şimdiden hazırlamış oluyordu.

17’de Emre orta alanda rakiplerini geçip, topu Semih’e verdi, Semih de, Alex’e aktardı. Alex, İvankov ile karşı karşıya plasesini yaptı, ama golü atamadı.

22’de Alex, serbest atışı, Lugano’nun girişimine karşın kimseye değmeden kale direğine çarpıp geri döndü. Santos, önünde boşta kalan topu, o kalabalıkta sol ayağı ile filelere yolladı: 1-0
25’de . Lugano sağ çaprazdaki Semih’e gol pası verdi. İvankov ile karşı karşıya kalan Semih, şutunu attı, ancak İvankov karşıladı. Lugano, İvankov’dan gelen topu çok sert vuruşla gol yaptı: 2-0
40’ta Özer savunmanın arasından kat eden Alex’e pas vermek isterken Alex ile birlikte bu topa yükselen Mustafa Keçeli’nin kafa müdahalesi Semih’e gol pası oldu. Semih sol çaprazda önüne gelen topu filelere yolladı: 3-0 49’da Özer ceza alanı içinde rahat hareket edip pozisyona girdi. Vuruşunu da yaptı ama top Bursaspor kale direğine çarpıp geri geldi.

78’de Alex atak başlattı, topu verdiği Vederson, Gökhan Ünal’ın önüne gol pası attı. Gökhan Ünal, İvankov ile karşı karşıya iken topu dışarı gönderdi.

90 + 3’te Özer’in verdiği topu kale önünde düzelten Gökhün Ünal vuruşunu da yaptı, ama top yine direkten geri geldi.