Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: [TrL] Valley`09 - Transfer Merkezi | İtibar Puan (Bütçe) Sistemi [22 Ağustos 2010]

 1. #1
  Usta Oyuncu

  Üyelik tarihi : May 2009
  Mesajlar : 2.648
  Tecrübe Puanı 907
  Tecrübe Puanı Gücü : 100

  Thumbs up [TrL] Valley`09 - Transfer Merkezi | İtibar Puan (Bütçe) Sistemi [22 Ağustos 2010]


  [TrL] Valley İtibar Puan (İP) Sistemi;
  ~~~
  • İtibar Puan Sistemi Nedir?
   İtibar Puan sistemi (İP) turnuvamızda kullanılan bütçe sistemidir. Bu sistem aynı zamanda turnuvada uygunsuz davranış gösteren, kurallara uymayan oyunculara ceza tam tersi kurallara uyan oyunculara ise ödül niteliği taşır.
  ~~~
  • Başlangıç Bütçeleri Nasıl Ayarlanacak?
  [TrL] Valley Liglere katılan tüm oyunculara liglere sabit 100 İP ve ek olarak [TrL] Valley Sıralama Turnuvaları Klasmanlarındaki başarı yüzdeleri (BY) ile başlarlar. Örnek verecek olur isek ; Başarı yüzdeki %80 olan bir oyuncu liglere 180 İP ile başlar.
  ~~~
  • Hangi Durumlarda İP Kazanır/Kaybederim?
   Maç sonuçlarının doğru/yanlış eklenmesinden, kurallara uyulması/uyulmamasından, galibiyet/mağlubiyet/beraberliklerden, maçlarınız sonrası yaptığınız yazılı/görsel basın açıklamalarınızdan, [TrL] Valley Totodan, transfer dönemlerinde oyuncu alım/satım/takas işlemlerinizden itibar puanınız azalır/artar.
  ~~~
  • Basın Toplantılarında Kriter Nedir?
   Yapacağınız basın toplantılarında "Basın Toplantısı" ibaresi bulunmalıdır ve sadece yazılı basın açıklaması için en az 5 cümle, resimli basın açıklaması için en az konuyla ilgili en az 1 resim ve 5 cümle, grafik basın açıklamalarınız için ise grafik üzerinde en az 2 resim ve 5 cümle kullanılmalıdır.
  ~~~
  • Basın Toplantılarından Kaç İP Kazanırım?
   Yapacağınız basın toplantıları sadece yazılı olduğunda 1 İP, yazılı resimli olduğunda 3 İP ve grafiksel bir basın açıklaması olduğunda ise 5 İP kazanırsınız.
  ~~~
  • Maçlardaki galibiyet/mağlubiyet/beraberlik sonuçlarında kaç İP kazanır/kaybederim?
   Yaptığınız maçlar sonucu elde edeceğiniz İP miktarları için aşağıdaki tabloyu inceleyebilirsiniz. Galibiyet / Mağlubiyet için averaj başı bütçe verilmekte, Beraberlikler için ise sabit bütçe verilmektedir. Bir örnek vermek gerekirse; Legend seviyesindeki bir oyuncu ile Prof. Seviyesindeki bir oyuncunun karşılaşmasından Legend 4 – 2 Prof. Sonucu çıktığını farz edelim ve Legend oyuncunun ne kadar kazanacağını Prof. Oyuncunun ise ne kadar kaybedeceğini bulalım. Kazanç için pembe köşegenin yukarısındaki açık yeşil dolgu renkli satır ve sütunlara bakmamız gerekiyor. Sütunlardan mavi renkli Legend seviyesini buluyoruz, satırlardan ise yeşil renkli Prof. Seviyesini buluyoruz. Görüldüğü gibi Legend seviyesi galibiyetlerde her averaj için 3 İP kazanıyor bu maçta 2 averajı olduğu içinde maçtan 6 İP elde ediyor.

  ~~~
  • Maç sonuçlarını nizami şekilde eklemediğim için İP kaybeder miyim?
   Maçın skorunu eklemediğiniz takdirde 20 İP, yanlış eklediğiniz takdirde ise 10 İP ( fraps ve imagashack.us hataları 5 er İP kaybettirir ) kaybedersiniz. Maçın kadrosunu eklemediğiniz takdirde 10 İP, yanlış eklediğiniz takdirde ise 5 İP ( fraps ve imageshack.us hataları 2,5 ar ip kaybettirir ) kaybedersiniz. Frame rate rakamı yer almayan ekran görüntülerinden 1 ip kaybedersiniz.
  ~~~
  • Maçın sonucunu nizami şekilde eklediğimde kazancım olacak mı?
   Maçın sonucunu nizami eklemek bir kural gereğidir ve bir kazancınız olmaz. Ancak maçlarda oluşan kopmalar neticesinde veya rakibin ekran görüntüsü almanıza izin vermeden çıkması gibi durumlarda, "connection lost" ekranını alıp, sonraki bağlantılardaki ekran görüntülerini de aldığınız takdirde bu özverinize kayıtsız kalınmaz ve 5 İP kazanırsınız.
  ~~~
  • Küfrün cezası nedir?
   Forum, hamachi, msn gibi ortamlarda rakiplerin birbirlerine karşı yaptıkları küfürleşmelerde küfrü ilk başlatan 150 İP, küfre karşılık veren 100 İP ceza alır. Ancak bu cezalar sadece İP ile kalmaz ve oyucular huzursuzluk çıkarıp sonraki maçlarında da aynı davranışları sergilediklerinde [TrL] Valley Kara listeye eklenebilirler.
  ~~~
  • Polemiğin cezası nedir?
   Forum, hamachi, msn gibi ortamlarda rakiplerin birbirlerine karşı yaptıkları polemiklerde polemiği başlatan 50 İP, buna karşılık veren 25 İP ceza alır.
  ~~~
  • Maç sonuç kadro ve ekran görüntüsünü almakta kim sorumludur?
   Her iki oyuncu da hem kadrosunu hem de maç sonucunu almalıdır.
  ~~~
  • İtibar puanımı sezon sonu nasıl artırabilirim?
   Sezon sonunda ligdeki derecenize ve gol krallığına ekstra itibar puanları eklenir ve başarınıza göre puanlar kazanabilirsiniz.
  ~~~
  • Yönetim oyuncuların maçlardaki davranışlarına ve titizliğine göre de puan artırımı yapabilir mi?
   Yönetim olarak maç esnasındaki kopmalarda veya uyuşmazlıklarda kanıt toplayan ve titizlikle ekran görüntüsü alan oyunculara ek puanlar verilmektedir. Bu özel durum güncellemelerde açıkça ifade edilmektedir.
  ~~~
  • Yönetim fair-play ruhuna yakışmayan davranış/oyun tarzı gösteren oyuncularda bütçe kesintisi yapabilir mi?
  Yönetim fair-play ruhuna yakışmayan davranış/oyun tarzı gösteren oyuncularda gerekli görülen durumlarda bütçe kesintisi yapabilir. Ancak kesintinin miktarı polemik sebebiyle düşülen miktarı geçemez. Daha önceki herhangi bir durumda verilen ceza veya kesinti sonraki durumlara emsal teşkil eder.

  ~~~
  • Oyuncular birbirleri arasında alacaklı yada borçlu duruma düşebilirler mi?
   Oyuncular birbirleri veya yönetim arasında alacaklı yada borçlu duruma düşemezler.
  ~~~
  • İtibar Puanım negatife düştüğünde ne olur?
   İtibar puanınız negatife düştüğünde bütçeniz yeterli olmadığından transferlerinizde ek ip kullanamazsınız, turnuvada yer alan bütçe kaybedici etkinliklere ( Valley Toto, vs...) katılamazsınız. Daha önce geçerli olan puan silinmesi durumu kaldırılmıştır.
  ~~~
  RAKİBİNİZİN VEYA SİZİN İTİBAR PUANINIZIN ARTMASI VEYA AZALMASI KANITA DAYANMALIDIR. KANITINIZ OLMADAN HAKLILIĞINIZI İSPAT EDEMEZSİNİZ.
  ~~~
  [TrL] Valley Ligler Yönetimi İtibar Puanlarında Oynama Hakkını Elinde Tutar


  R0МЄ0
  [TrL] Valley Ligler Başkanı


  Paylaş
  Mesaj R0M30 tarafından (22-08-2010 Saat 23:50 ) değiştirilmiştir.
  " OyunAmiri.com yine, yeniden . . . " :baba:
  R0M30 isimli Üye şimdilik offline konumundadır 2. #2
  Oli
  Usta Oyuncu

  Üyelik tarihi : Jan 2009
  Mesajlar : 1.035
  Tecrübe Puanı 1277
  Tecrübe Puanı Gücü : 100

  Standart

  [TrL] Valley`09 1.Sezon Transferleri ve Free Satışlarının Ardından Güncellenmiştir.

  Chucky Rumuzlu kullanıcı, FairPlay Kurallarına Aykırı Davrandığı İçin 10 İtibar Puanı Silinmiştir.
  Paylaş
  Mesaj Oli tarafından (07-07-2010 Saat 13:33 ) değiştirilmiştir.
  Oli isimli Üye şimdilik offline konumundadır

 3. #3
  Usta Oyuncu

  Üyelik tarihi : May 2009
  Mesajlar : 2.648
  Tecrübe Puanı 907
  Tecrübe Puanı Gücü : 100

  [TrL] Valley`09 İtibar Puan [Bütçe] Sisteminde Son Durum | 10 Ağustos 2010
  ~~~
  [TrL] Valley`09 - 1.Sezon Transfer Dönemi Özellik ve Formasyon Satışları; [TrL] Valley`09 - 1.Sezon 1.Hafta, 1.Hafta Erteleme, 2.Hafta, 2.Hafta Erteleme, 3.Hafta, 3.Hafta Erteleme, 4.Hafta, 4.Hafta Erteleme, 5.Hafta ve 5.Hafta Erteleme; 8 Ağustos 2010 Tarihine Kadar Yapılan [TrL] Valley`09 - 1.Sezon Basın Açıklamaları; [TrL] Valley Toto 1.,2. ve 3.Programının ardından güncellenmiştir...
  ~~~

  [TrL] Valley`09 - 1.Sezon Gümüş Lig 1.Hafta Müsabakasında Aston Villa Menajeri Rakibinin Ekran Görüntüsü Almasına İzin Vermeden Oyundan Çıkması ile 10 İP, [TrL] Valley`09 - 1.Sezon Altın Lig 3.Hafta Müsabakasında AC Milan Menajerinin Rakibine Hakaret Etmesi İle 50 İP, [TrL] Valley`09 - 1.Sezon Sevilla Manajeri Hamachi Ortamında Rakibine Aşağılayıcı Söz (öküz, aptal) Söylemesi Sebebiyle 10 İP, [TrL] Valley`09 - 1.Sezon Bronz Lig 5.Hafta Müsabakasında Stuttgart Menajerinin Patcher09 Çalıştırmayı Unutarak Müsabakaya Girmesi Sebebi İle 25 İP Kaybetmişlerdir...  Paylaş
  " OyunAmiri.com yine, yeniden . . . " :baba:
  R0M30 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

 4. #4
  Usta Oyuncu

  Üyelik tarihi : May 2009
  Mesajlar : 2.648
  Tecrübe Puanı 907
  Tecrübe Puanı Gücü : 100

  [TrL] Valley`09 İtibar Puan (Bütçe) Sisteminde Son Durum | 22 Ağustos 2010
  ~~~
  [TrL] Valley`09 - 1.Sezon 6.Hafta, 6.Hafta Erteleme, 7.Hafta, 7.Hafta Erteleme, 8.Hafta, 8.Hafta Erteleme 9.Hafta ve 9.Hafta Erteleme; 8 Ağustos 2010 - 22 Ağustos 2010 16.00 Tarihine Kadar Yapılan [TrL] Valley`09 - 1.Sezon Lig ve Lig Kupası Basın Açıklamaları; [TrL] Valley Toto 4.Programının ardından güncellenmiştir...
  ~~~

  [TrL] Valley`09 - 1.Sezon Altın Lig 8.Hafta Maçını Tamamlamadığı İçin Real Madrid Menajerine Maça Çıkmama Cezası olan 100 İP` nin Yarısı 50 İP, [TrL] Valley`09 - 1.Sezon Bronz Lig 9.Hafta Maçını İnternet Cafenin Kapanması Sonucu İstemsiz Olarak Maçtan Çıkan Newcastle United Menajerine Maça Çıkmama Cezası olan 100 İP `nin 1/4 ü 25 İP, ceza kesilmiştir.
  ~~~
  [TrL] Valley`09 - 1.Sezon Gümüş Lig 8.Hafta Maçında Maçları Berabere Bittiği ve Maçın Olaylarını Eksiksiz Almak İçin Maçı Tamamladıkları İçin Valencia ve Atletico Madrid Menajerlerine 5 İP ödül verilmiştir...
  ~~~
  Not : Sıralama alfabetik olarak yapılmıştır...


  Paylaş
  Mesaj R0M30 tarafından (22-08-2010 Saat 23:21 ) değiştirilmiştir.
  " OyunAmiri.com yine, yeniden . . . " :baba:
  R0M30 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Turnuval Yasal Uyarı!

Turnuval Bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Web sitemizi kullanmaya devam ederek, turnuval.com hizmetlerini sizlere daha iyi sunabilmek amacıyla kullandığımız cookie'ler (çerezler) ve kişisel verilerinizle ilgili Gizlilik Politikası'nı kabul etmiş olursunuz.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793