İsveç futbolunun en büyük yıldız adayları arasında gösterilen ve İsveç 17 Yaş Altı Milli Takımı'ndan da davet alan Ertuğrul Özge'ye ünlü Portekiz ekibi Benfica resmen talip oldu.

İsveç 17 Yaş Altı Milli Takımı'nın ısrarla peşinden koştuğu ve son olarak İsveç takımı Hammarby ile Gençler İsveç Şampiyonluğu sevinci yaşayan Türk futbolcu Ertuğrul Özge'ye Portekiz Ligi'nin köklü takımlarından Benfica'dan resmi teklif geldi. Benfica Kulübü'nün Scouting (İzleme ve Keşif) Birimi'nden Hammarby IF Kulübü'ne gönderilen resmi davet mektubunda 02.02.1983 doğumlu olan Ertuğrul Özge'nin kulübe davet edildiği ifade edildi.

Bu arada Ertuğrul Özge'nin gösterdiği performans Avrupa'nın önde gelen kulüplerinin yanı sıra Milli Takımlar Avrupa Temsilcisi olarak göreve getirilen Erdal Keser'in de dikkatini çekti. Geçtiğimiz günlerde İsveç'e gelen Erdal Keser'in bir gözlemcisinin Ertuğrul Özge'yi izlediği ve genç yıldız adayına tam not verdiği gözlendi.


Bu arada İHA muhabirine konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Ertuğrul ise, "2 Şubat 1993 doğumluyum. Hammarby Takımı'nın Futbol Okulu'nda öğrenim görüyorum. İki yıldır da İsveç 17 Yaş Altı Milli Takımı'nın takibindeyim. Benfica Kulübü, Hammarby Takımı'na bir yazı göndererek beni istedi. Bu çok gurur verici bir olay. Ancak benim gönlüm Galatasaray'dan yana. Çünkü ben Galatasaraylıyım. Bir gün Sarı-kırmızılı formayı giymek rüyalarıma dahi giriyor. İnşallah bir gün hem Sarı-kırmızılı formayı hem de Kırmızı-beyaz A Milli Takım formasını giyerim" dedi.

8 yaşından beri futbol oynayan Ertuğrul sürati ve tekniği ile İsveç futbolunun gelecekteki en büyük yıldız adaylarından birisi olarak gösteriliyor.