Son 4 maçta 8 puan kaybeden Cim Bom'da operasyon başlıyor. Listenin ilk sırasında Fenerbahçe'nin de istediği Hamit var. Ancak bu kez plan farklı ve kesenin ağzı açıldı.


Fanatik'in haberine göre, Süper Lig’de oynadığı son 4 maçta tam 8 puan yitiren ve üçüncü sıraya gerileyen Galatasaray’da transfer harekâtı için düğmeye basıldı. Futbol şubesiyle teknik ekip arasında gerçekleşen toplantı sonrası orta sahaya ve savunmanın göbeğine takviye yapılması kararı alındı. Orta alana yapılacak transferde öne çıkan 1 numaralı aday ise uzun süredir Sarı-Kırmızılı kulübün listesinde bulunan Hamit Altıntop. Galatasaray’ın önceki planı, Mayıs 2010’da kontratı bitecek olan ve Bayern Münih’te huzursuz günler geçiren yıldız futbolcuyu ikna edip, ocak ayında ön protokol anlaşması imzalayarak sezon sonunda bonservis bedeli ödemeden transferi tamamlamaktı. Ancak Fenerbahçe derbisinde savunmayla birlikte tamamen çöken orta sahayı toparlamaya karar veren Sarı-Kırmızılılar, bu boşluğu bir an önce doldurabilmek için plan değiştirdi, kesenin ağzı açıldı.

5 milyon Euro gözden çıkarıldı
Başkan Adnan Polat’ın en az 5 milyon Euro’yu gözden çıkardığı ve Haldun Üstünel’e tam yetki verdiği öğrenildi. Üstünel önümüzdeki günlerde Almanya’ya geçerek Bayern Münih’le pazarlıklara başlayacak.