Fenerbahçe derbisinin olay adamlarından Keita ilk kez konuştu: “Türkiye'deki hedeflerimde 2 gözümden birini kaybetmek yok”
Derbide kırmızı kart görüp, 3 maç ceza alan Keita, Kadıköy’de yaşananları anlattı. Gözüne şu şişesi gelen ve tedavisinin ardından kendine atılan şişeyi gözlemciye kadar götürüp, teslim eden Fildişili oyuncu şunları söyledi: “Mağlubiyetten dolayı kendimi suçlu sayıyorum. Oyunda kalmış olabilseydim, belki de sonuç değişik olacaktı. Gözüme gelen cisim, futbol kariyerimi etkileyebilirdi. Federasyonun bu durumdan haberdar olmasını istedim. Avrupa’da bu gibi olaylara çok kurban verildi. Benim Türkiye’deki hedeflerimde 2 gözümden birini kaybetmek yok.

‘Rakip takım kavga çıkardı’

Isınmanın daha ilk dakikalarında rakip takım kavga çıkardı. Böyle olunca insan kendisine soruyor, ‘acaba bu belli bir stratejinin parçası mıdır’ diye. Daha sonra sahaya yağan o kadar cisim var. Bu yüzden sezon boyunca alışık olduğumuz futbolu oynayamadık. Carlos formama asılmıştı, çelme takmıştı, bana vurmuştu.. Ve o noktada artık çok sinirliydim, bir şey yaptım, tünelden soyunma odasına giderken, ‘yapmamam gerekirdi’ diye düşündüm. Carlos’la maçtan sonra konuşmak için hiç fırsat olmadı. Ama bu vesileyle üzüntülerimi iletmek isterim.”