Sarı-Kırmızılı ekibin başkanı dün akşam Metin Oktay Tesislerine gidip, futbolcularla konuştu. Başkan, “Fenerbahçe maçında üzdüğümüz taraftarları şampiyonlukla sevindirin” dedi.
Galatasaray Başkanı Adnan Polat, ligde geçtiğimiz hafta oynanan Fenerbahçe maçı sonrasında dün ilk kez Florya Metin Oktay Tesisleri’ne gelerek, teknik direktör Frank Rijkaard ve futbolcularla özel bir toplantı yaptı. Rijkaard ile 1 saate yakın görüşme yapan Adnan Polat, daha sonra akşam antrenmanı öncesinde de soyunma odasına giderek, Sarı-Kırmızılı futbolcularla 15 dakika süren özel bir görüşmede bulundu. Adnan Polat’ın bu görüşmede futbolcularla şöyle dediği öğrenildi:

“Kupayı istiyorum”

“Fenerbahçe maçındaki futbol, beni de camiamızı da hayal kırıklığına uğrattı. Tamam, kabul ediyorum. Maçtan önce yapılan olaylar sizin sinirinizi bozdu. Ama yinede bu kadar ruhsuz oynamanız anlaşılmaz bir durum. Fenerbahçe yenilgisiyle taraftarlarımızı çok üzdük. Bu üzüntüyü temizlemenin tek yolu var. O da lig şampiyonluğu. Sizden o kupayı istiyorum. Biz yönetim kurulu olarak, sizin her türlü sorununuzda yanınızda olduk ve bundan sonra da yanınızda olacağız. Siz Türkiye’nin en iyi takımısınız ve bunun da karşılığını hep birlikte almanız gerekli. Sezon sonunda şampiyon olarak bu haksız eleştirilere cevap vermek zorundasınız.” Polat’ın ayrıca kaptan Arda Turan ile konuşarak futbolcuya moral verdiği, Fenerbahçe maçında yaşanan olayları unutup geleceğe bakmalarını istediği öğrenildi.


(Fanatik)