Galatasaray Futbol Şube Sorumlusu olan Haldun Üstünel, kendisini arayarak elinde görüntülerinin olduğunu söyleyen gazeteciyi açıkladı.

Haldun Üstünel, yaptığı yazılı açıklamada, Vatan Gazetesi Spor Müdürü İbrahim Seten'in yardımcısı Gökmen Özdemir tarafından aratılarak tehdit edildiğini belirtti.


Üstünel'in açıklaması şu şekilde:
"Son günlerde kamuoyunu gereksiz bir şekilde meşgul ettiğine inandığım; Türk sporuna ve içinde yer alanlara hiçbir faydası olduğunu düşünemediğim bir konuda sürekli ismimim gündeme getirilmesi üzerine getirilmesi üzerine aşağıdaki açıklamayı yapma gereğini gördüğümü belirtirim.
Öncelikli olarak şunun bilinmesini isterim ki, bahsi geçen gece de Sayın Ercan Saatçi ile hiçbir şekilde telefon görüşmem olmamıştır.


Gazete manşetlerine kadar yükselen söz konusu yemeğin gerçekleştiği gece Vatan Gazetesi Spor Müdürü İbrahim Seten, yardımcısı ve mesai arkadaşı Gökmen Özdemir aracılığıyla bana önce telefon mesajı yoluyla ardından da telefon ettirerek Ercan Saatçi'nin elinde şahsımla ilgili küfür ettiğime dair görüntülerin mevcut olduğunu iletmiştir.


02.11.2009 tarihinde saat 20.53'te gazeteci Gökmen Özdemir tarafından telefonuma gönderilen SMS mesajında aynen şu ifadeler yer almaktadır. 'Ercan'a sizin görüntüler gidiyormuş. Fener'e küfrederken. Polat, Sezgin ve senin.' (Bu mesaj hala telefonumda kayıtlı olarak bulunmaktadır.)


Bu mesajla yetinmeyen İbrahim Seten daha sonra yine yardımcısını kullanarak şahsıma telefon açtırmış ve şu sözlerin bana iletilmesini istemiştir: 'Ercan Saatçi'nin elinde küfür görüntülerinin olduğu bir kaset var. Ve bunu yayınlayacaklar.'


Bu sözler üzerine ben de ellerinde ne görüntü var ise yayınlamalarını, bu konuda hiçbir çekincem olmadığını yardımcısı aracılığıyla İbrahim Seten'e sert bir şekilde aksettirdim.


Basın ilkeleri ve ahlakına aykırı şantaj kokan tavır ve söylemlerle mesleğini icra edebileceğini sananlara ve kendilerine vazife olmayan işlere karışanlara malzeme oluşturmama ve ayrıca hiç kimseyi mağdur etmeme adına böyle bir açıklama yapma gereği duyduğumu belirtmek isterim."

İBRAHİM SETEN FARKLI ŞEYLER YAZMIŞTI!

5 Kasım'da bir yazı kaleme alan Vatan Gazetesi Spor Müdürü İbrahim Seten işe şu satırlara yer vermişti:

'Ama şurası net:
Ercan Saatçi ve Fikret Orman ile Etiler'deki bir restoranda buluştuk.. Dereden tepeden konuştuk.. Fikret Orman'la ocak ayındaki Beşiktaş seçimlerini bile değerlendirdik.. İlginç izlenimler aktardı bize.. Daha sonra ise bir yayın stresi başladı.. Ercan, Kanaltürk televizyonuna bağlanacaktı ve onun öncesi bazı hazırlıklar, konuşmalar yaptı. Biz o boşlukta Fikret Orman'la biraz sohbet ettik ama açıkçası sıkıldık..


BU arada Şansal Büyüka ve Mahmut Özgener ile bir telefon konuşması yaptım.. Toplantıları varmış, saat 23.00'ü geçmiş olmasına rağmen birliktelerdi.. Onları da çağırdım, Biz de kalkıyoruz birazdan.. İsterseniz uğrayın dedim.. 15-20 dakika sonra geldiler.. Daha sonra federasyonun eski yöneticisi Serdar Güzelaydın'ı da Fikret Orman çağırmış.. Ercan, uzun bir süre yayında kaldığı için bu ekip toplandıktan sonra masaya katıldı ve 6 kişilik bir grup olduk.. Ve moda deyimle geyiğin dibine vurduk..


ARALARI limoni olan Mahmut Özgener ile Serdar Güzelaydın'ın biraraya gelmesi gecenin hit' iydi.. Güldük, eğlendik ve ayrıldık.. Bu kadar!
Bakın, kimsenin özel konuşmalarını bilemem..


Ama şurası net:


Benim bulunduğum ortamda Ercan Saatçi ile Haldun Üstünel arasında böyle bir konuşma geçtiğine kesinlikle şahit olmadım.. Acaba bir şey kaçırdım mı diye, dün sabah masadaki herkesi teker teker aradım, onlar da aynı cevabı verdiler.


Nokta!