Maraton.com.tr’ye konuşan Süren, Fenerbahçe’nin Galatasaray’ı yendikten sonra sevinmeyi abarttığını belirterek, “Ben ancak Şampiyonlar Ligi Şampiyonu olsam bu kadar sevinirim. Tabii Fenerbahçe’nin bu kadar sevinmesi de Galatasaray’ın büyüklüğünü gösteriyor” dedi.

‘Aslantepe projesi büyük bir hataydı’
Süren, yeni statla ilgili olarak ise “Aslantepe projesi bir hataydı ve bu hatadan maksimum kazancı sağlamalısınız. Her ne kadar rakiplerimiz aksini iddia etse de, Türkiye’de en fazla seyirciye sahip takım Galatasaray” ifadesini kullandı.

‘Emre Newcastle taraftarı da olabilirdi!’
Emre’nin Galatasaray’dan sorunlu ayrıldığını hatırlatan Süren, “Fenerbahçeli olduğunu bilmiyordum. Bizden Inter’e, oradan da Newcastle’a gitti. Demek ki Newcastle taraftarı da olabilirdi” diye konuştu. Lincoln transferinin büyük bir hata olduğunu da sözlerine ekleyen Faruk Süren, şöyle devam etti: “Schalke şampiyonluğa oynuyordu ama bize sattı Lincoln’ü. Bizi çok sevdiği için mi? Hayır, adam yaramaz çünkü. Aziz Yıldırım’ı başarılı buluyorum. Bizim düşündüğümüz şeyleri onlar gerçek hayatta başarıyorlar. Alex-Hagi kıyaslamasını kabul etmiyorum. Hagi bambaşka bir oyuncuydu.”