Galatasaray'a büyük umutlarla transfer edilen fakat bir türlü isteneni veremeyen Elano Blumer, eski takım arkadaşından eleştiri aldı


Brezilyalı futbolcuyla, Manchester City'de forma giyen ve halen İngiliz ekibinde oynayan Stephen Ireland, The Guardian gazetesinde yer alan röportajında, çarpıcı ifadeler kullandı.
"Elano ve Jo, ekstra efor sarf etmek istemediler. Bunu yapmaları çok zor değildi. Profesyonelliğe ve takım ruhuna uygun hareket etmeyi istemediler" diyen Ireland, "Eriksson görevdeyken, Elano'nun yaptığı her şey yanına kâr kaldı. Dürüst olmak gerekirse, burası Elano'nun dünyasıydı. Hughes geldikten sonra değişimler oldu ve Elano bunlara ayak uyduramadı" diyerek, Galatasaraylı yıldızı eleştirdi. Ireland, Elano'nun, M.City'de potansiyeli yeterince kullanmadığının da altını çizdi.


Yazıda, Hughes'un, M.City'de otoritesini tanımayan oyuncuları gönderdiği belirtilirken, Jo ve Glauber Berti ile birlikte ayrılan Elano'nun takımdaki Brezilya hizibinin, "baş tahrikçisi" olduğunun konuşulduğuna da yer verildi.