Galatasaray’da beklentilerin uzağında kalan Sambacı, ülkesinin formasını her giydiğinde harikalar yaratıyor. Son olarak İngiltere karşısında çok kritik bir asist yapan Elano’nun bu durumu, taraftarın kafasını karıştırıyor.

Sezon başında Manchester City’den 7 milyon Euro’ya büyük umutlarla transfer edilen Elano Blumer’in, Sarı-Kırmızılı formayla şu ana kadar gösterdiği performans hayal kırıklığı yarattı. Buna karşın Brezilyalı yıldızın, ülkesinin formasını her giydiğinde harikalar yaratması, “Orada başka oynuyor, buraya gelince yatıyor” yorumlarının yapılmasına yol açtı. Ne altyapıdan çıkan Arda ne de bedavaya transfer edilen Kewell’ın Cim Bom’a yaptığı katkının yanına bile yaklaşamayan Elano, son olarak İngiltere ile yapılan hazırlık maçında çok şık bir asiste imza atıp, takımının galibiyetinde en önemli rolü oynadı. Brezilya’nın kazandığı bu karşılaşmanın ardından taraftarların internette dile getirdiği yorumlar, Sarı-Kırmızılı camiadaki endişenin somut bir kanıtı gibi görünüyor. Futbolseverlerin çoğunluğu, Elano’nun Brezilya forması giyince kendisini göstermek için çırpındığı, ancak Galatasaray’da aynı hırsı ortaya koymadığına inanıyor.

Dunga böyle istedi
Brezilya Milli Takımı Teknik Direktörü Dunga’nın onayıyla Galatasaray’a transfer olmayı kabul eden Elano, 2010 Dünya Kupası’nda ülkesinin formasını giymek istiyor. Bunun için sürekli oynayabileceği bir takımı tercih eden Sambacı’nın, çoğunlukla yedek kalması sebebiyle Cim Bom’da husursuz olduğu öne sürülmüştü. Bu arada Aslan’ın diğer yabancılarından Keita’nın formasını giydiği Fildişi Sahilleri, Gine’yi 3-0’lık skorla yıktı, Kewell’ın görev yaptığı Avustralya da Umman’ı 2-1’lik skorla geçti.