1- Hamit Altıntop

Transferlerdeki bitiriciliğiyle tanınan Galatasaraylı yönetici Haldun Üstünel’in ısrarla istediği isimlerin başında Hamit Altıntop geliyor... Bild Gazetesi’nde dün yayınlanan haber, Sarı-Kırmızılılar için müjde niteliği taşıyordu. “Sezon sonunda takımlarından ayrılabilecek oyuncular” başlığı altında yayınlanan haberde, Bayern’le sözleşmesi biten Hamit Altıntop’un da Türkiye’ye dönebileceği belirtiliyor. Yıllardır Hamit’i renklerine bağlamak için girişimlerde bulunan Galatasaray, tekrar harekete geçti.

2- Halil Altıntop

Schalke’nin hocası Felix Magath’la yıldızı bir türlü barışmayan Hamit’in ikizi Halil Altıntop da Galatasaray’ın transfer listesinin zirvesinde bulunuyor. Hücum hattını güçlendirmek isteyen Sarı-Kırmızılılar, sezon sonunda takımıyla sözleşmesi bitecek olan Halil’le görüşmelere başladı. Beşiktaş’ın da gündeminde yer alan Halil’in Türkiye’ye dönmeye sıcak baktığı kaydedildi. Düzenli olarak Ay-Yıldızlı milli formayı taşımak isteyen Halil, her fırsatta Türkiye’ye dönebileceğini dile getiriyor.

3- Sercan Yıldırım

Büyük takımların markajı altındaki Sercan Yıldırım için Aslan’ın ataklarını hızlandırdığı konuşuluyor... Dünkü karşılaşma öncesinde yaşananlar da, iddiaları güçlendirir nitelikteydi. Maç başlamadan zemini kontrol etmek için iki takım futbolcuları da sahaya çıktılar. Bursasporlular ve Galatasaraylılar farklı köşelerdeydi, ancak bir farkla! Sercan Yıldırım’ın uzun süre Galatasaraylı futbolcularla birlikte dolaşması ve sohbet etmesi dikkatlerden kaçmadı. Ayrıca Volkan Şen’in de, konuk ekip oyuncularıyla sohbet ettikleri gözlendi.

4- Sezer Öztürk

Sezon başında Manisaspor ile Galatasaray arasındaki ‘Sezer Öztürk krizi’ dün tekrar başgösterdi. Pazarlıkların ardından takımında kalan Sezer, kötü performansı sonrasında dün kadro dışı kaldı. Bu haberin ardından Galatasaray tekrar harekete geçti ve teklifini tekrarladı. Manisa Başkanı Kenan Yaralı’nın, “Şu anda satmak gibi bir düşüncemiz yok. Ama şartlar ne gösterir, belli olmaz. Bir futbolcu takımına yararlı olmuyorsa, menfaatler ne gerekirse yapılır” sözleri, transferin gerçekleşeceğini gösteriyor.

Raşit Altun