Florya Metin Oktay Tesisleri'nde düzenlenen basın toplantısında konuşan Hollandalı teknik adam ilk olarak, yeni doğum yapan eşinin ve oğlunun durumunun çok iyi olduğunu, yeniden baba olduğu için de çok mutlu olduğunu söyledi.

Yarınki maçın grup liderliği açıksından çok önemli olduğunu belirten Rijkaard, "Yarın oynayacağımız karşılaşma sadece bizim için değil, rakibimiz Panathinaikos için de çok önemli. Çünkü hem onların hem de bizim grubu lider olarak bitirme şansımız var."

Ligde aldıkları Bursaspor mağlubiyetinin kendileri için ekstra bir motivasyon olduğunu sözlerine ekleyen Rijkaard, "Mutlaka Bursaspor mağlubiyeti etkilecek çünkü biz her maça galibiyet parolasıyla çıkıyoruz. Ama olumlu anlamda etkileyecektir. Bu bize ekstra bir motivasyon olacaktır. Çünkü bir maçı kaybedince diğerine kazanmak için çıkarsınız. Yarın galip gelerek yeniden taraftarlarımızı memnun etmek istiyoruz" diye konuştu.

Tecrübeli teknik adam, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Sezon başından bu yana farklılıklar olduğu doğru. Son oynadığımız maçlarda dürüst olmak gerekirse pek iyi değildik. Bence bu güven sorunundan kaynaklanıyor. Kendimize tekrardan güvenmemiz lazım. Ama bu, sezon boyunca olabilecek bir şey. Tüm sezon herşey istediğiniz gibi gitmeyebilir. Ben inanıyorum ki bu dönemden çıkacağız."

Sakatlığı bulunan Milan Baros'un yokluğunun takımı nasıl etkileyeceğiyle ilgili bir soruya Rijkaard, "Öncelikle sakatlığı bulunan Milan Baros'un kadroda bulunmamasından dolayı çok üzgünüm. Ama bu tamamen takım oyunu ve özgüvenle alakalı bir şey. Bu zamandan itibaren iyi bir performans sergileyebilirsek, Milan Baros olmasa bile yine önceki başarılı performansımızı gösterebileceğimize inanıyoruz. Mesela önceki maçlara bakın. Bazen Milan Baros yedekte otururken ya da Nonda sonradan oyuna girdiğinde de çok başarılı maçlar çıkardık. Panathinaiokos maçında alacağımız iyi bir sonuç tekrar kendimize olan güvenimizi yerine getirecektir" yanıtını verdi.

Tecrübeli teknik adam, "Yönetimle aranızda bir problem var mı?" şeklindeki soruya ise şu yanıtı verdi:

"Kesinlikle yönetim ile aramda hiçbir problem yok. Kazanınca da durum değerlendirmesi yapıyoruz, kaybedince de. Herhangi bir problem ya da sorun yok."

Bir basın mensubunun, "Galatasaray hayatınızda ailenizden sonra kaçıncı sırada?" şeklindeki soruya da Rijkaard, "Mutlaka aileniz size çok önemli bir güç veriyor ve onları mutlu görünce siz de mutlu oluyorsunuz. Ama mutlaka iş daha önce geliyor. Aslına bakarsanız böyle bir sıralama yapamayız, iş ve aile olarak" şeklinde yanıt verdi.

Sarı-kırmızılı futbolcu Barış Özbek de, UEFA Avrupa Ligi'nde gruptan lider olarak çıkmak istediklerini söyledi. Genç futbolcu, "Biz bu gruptan çıktık bile. Hedefimiz gruptan lider olarak çıkmak istiyoruz. Bu maçı da öbür maçı kazanmak zorundayız" diye konuştu.

Bir basın mensubunun, Sarı-kırmızılı takımda son haftalarda yaşanan düşüş ile ilgili sorusuna da Barış, "Ben büyük bir düşüş olduğunu görmüyorum. Biz hala ligde liderin iki puan gerisindeyiz. UEFA Avrupa Ligi'nde lideriz. Türkiye Kupası da yeni başlıyor. Ben o kadar negatif görmüyorum. Takımda bir düşüş var bunu kabul ediyoruz. Son maçta iyi oynamadık ama ben sizler kadar düşüşü kabul etmiyorum" yanıtını verdi.