Galatasaray'a bir kez daha yenilen Panathinaikos'u yerden yere vuran Komşu basını, 'Yeşil Yoncalar ezildi' görüşünde birleşti.


Panathinaikos’un Galatasaray karşısına kaybetmemek için çıktığını yazan Yunan basını, ‘Yeşil Yoncalar ezildi’, ‘İstanbul’da yeni bir şamar’ gibi sert başlıklar kullandı. Panathinaikos’un performansı yüksek Türk rakibi karşısında ‘yetersiz’ kaldığı ve haklı olarak grubun en güçlü ekibi tarafından yenilgiye uğratıldığı kaydedilen haber-yorumlarda, Yeşil Yoncalar’ın karşılaşmanın ilk 15 dakikasında çok sayıda zayıflıklar sergiledikleri, 49. dakikada ağlarında gördükleri ‘talihsiz gol’ ile de sahadan buruk ayrıldıkları değerlendirmesinde bulunuldu. Galatasaraylı taraftarın takımını yüceltmek üzere durmaksızın tezahüratta bulunduğu ve sahanın atmosferini sıcak tuttuğu belirtilen yayınlarda, Türklerin, Panathinaikos’un moralini bozmak amacıyla ezeli rakibi Olympiakos lehine bile bağırdığı kaydedildi.

Rijkaard Ten Cate’yi devirdi
Galatasaray’ın galibiyeti ve gruptan lider olarak çıkmasını, Hollanda’dan De Telegraaf, ‘Rijkaard, eski yardımcısı Ten Cate’yi devirdi’, Brezilya’dan Globo Esporte, ‘Elano’lu Cim Bom zirvede’, İspanya’dan Marca, ‘Shakhtar, Werder, Sporting, Galatasaray ve PSV bir üst turu garantiledi’ başlıkları ile okurlarına duyurdu.