UEFA Avrupa Ligi'nde yapılacak iki Madrid maçı arasında Beşiktaş derbisinin olması Galatasaray'ı harekete geçirdi. Rövanşın 1 gün ertelenmesini isteyen Aslan'a, Atletico Madrid de destek verdi.

ALTINTOP CİMBOM'A YAKIN (TIKLAYIN)

Bu sezon hedefini UEFA Avrupa Ligi'nde final olarak belirleyen Aslan'da, Atletico Madrid eşleşmesinden çok maçların tarihleri sıkıntı yarattı. 18 Şubat Perşembe günü Madrid'de iki takım ilk kozlarını paylaştıktan sadece 5 gün sonra bu kez 23 Şubat Salı günü Ali Sami Yen'de rövanş mücadelesine çıkacaklar.

Bu kısa aralıkta bir de 21 Şubat Pazar günü Beşiktaş ile İnönü Stadı'nda karşılaşacak olan sarı-kırmızılı ekip, UEFA'ya başvurarak Atletico Madrid ile yapılacak ikinci maçın ertelenmesini isteyecek.

Kuralar çekildikten sonra futbol komitesi üyeleri Haldun Üstünel ve Murat Yalçındağ ile teknik direktör Frank Rijkaard ve yardımcısı Neeskens, bir durum değerlenmesi yaptılar. Kuralar genel olarak mennuniyet yaratırken, rövanş maçının zorlu Beşiktaş derbisinden sadece 48 saat sonra oynanacak olması tedirginlik yarattı.

İspanyol ekibi Atletico Madrid'in de Almeria ile deplasmanda oynayacağı maçtan iki gün sonra İstanbul'a gelmek istemediği bildirildi. Galatasaray ile Atletico Madrid kulüpleri rövanş karşılaşmasının 24 Şubat'a ertelenmesi için ortak hareket edip, UEFA'ya başvuracaklar.

Fenerbahçe'nin Lille ile yapacağı rövanş karşılaşması, 25 Şubat Perşembe günü İstanbul'da oynanacağı için "Aynı şehrin takımları aynı gün oynayamaz" kuralı dikkate alınarak, UEFA'nın 1 gün öncesine onay vermesi bekleniyor.