Gençlerbirliği'nin 1-0 mağlup eden Galatasaray'ın teknik direktörü Frank Rijkaard, karşılaşma sonrasında açıklamalarda bulundu

İşte Hollandalı teknik adamın düşünceleri:
Tabi ki şu an lider olmamız olumlu. Ama bizim hedefimiz şampiyon olmak ve bu yüzden ikinci yarıda da bu durumumuzu devam ettirmemiz lazım. İlk yarıda genel olarak memnunduk oyunumuzdan. Pozisyonlar bulduk ama bunları gole çeviremedik. Defansta rakibimiz çok iyi oynadı. Her geçen dakika kendilerine daha çok güvenmelerini sağladı. İkinci yarıda oyuna iyi başlayıp, gol pozisyonlarına da girdiler. Oyunun geneline baktığımızda daha iyi oynayan takım bizdik ve galibiyeti hak ettik bence.


Tabi ki kolay bir maç olmadı, olmayacağını da biliyorduk. O yüzden oyuncularımı tebrik ediyorum çünkü önemli bir galibiyet aldılar. Hakemle herhangi bir tartışmam olmadı ama maçı çok fazla durdurdu. Bu da rakibimizin işine geldi. Yanına gittiğimde futbol oynayan tarafın yanında olması gerektiğini söyledim. Gösterdiği performanstan çok memnunum onun dışında. Çok başarılı bir yönetim gösterdi. Dediğim gibi sadece oyunu çok fazla durdurduğunu düşündüm. Galibiyetten dolayı mutluyum. Hem takım hem de taraftarlar için önemli bir maçtı.