Galatasaray, sezonun ilk yarısı boyunca savunmada yaşadığı sıkıntılara çözüm üretmek amacıyla bir dizi stoperle anlaşma zemini aramaya başladı.


Sarı kırmızılı takımın savunmasındaki isimlerin sezonun büyük bir bölümünü sakatlık sorunları yaşamaları, Gökhan Zan ve Emre Güngör, ayrıca Emre Aşık'ın daha da yaşlanıp eski formundan uzak görünmesi üzerine Başkan Adnan Polat ve yönetimi mutlaka savunmaya yabancı bir stoper transfer etme kararına vardı. Teknik Direktör Frank Rijkaard'ın da savunmaya mutlaka takviye istemesi üzerine harekete geçecek olan Futbol Şubesi Sorumlusu Haldun Üstünel'in önümüzdeki günlerde önemli bir savunma oyuncusunu sarı kırmızılı renklere katması bekleniyor. Sarı kırmızılı transfer komitesinin belirlediği isimler ise şunlar:

1-TOMAS UJFALUSİ
: Atletico Madrid forması ile İspanya'da futbol hayatını sürdürüyor. 31 yaşında 1.82 boyunda. 78 kez Çek Milli formasını giydi ve 2 gol attı. Sözleşmesi 2011 yılına kadar olan Ujfalisi'nin transferi gerçeklemesi son derece ilginç olacak, Avrupa Kupası'nda Atletico Madrid ile eşleşen Galatasaray rakibinin önemli bir oyuncusunu transfer etmiş olacak. Ayrıca bir gerçek var ki, Atletico Madrid savunması İspanya Ligi'nin en zayıf savunmalarından biri olarak gösteriliyor.

2- DİEGO GODİN:
Villarreal Kulübü'nde top koşturan Urugaylı oyuncu 23 yaşında. 1.87'lik boyu ile hava toplarında son derece etkili olan Godin, 34 kez Uruguay Milli ve milli forma ile 3 gol attı. Bonservisi 5-7 milyon euro olarak belirlene Godin'intransferini mümkün klan etken ise sözleşmesinin bu sezon sonu bitecek olması.

3- JAN SİMUNEK:
Almanya'nın son şampiyonu Wolfsburg Kulübü'nda forma giyen Simunek, Çek Milli Takımı formasını da 2 kez giydi. 22 yaşında ümit veren bir genç oyuncu. 1.87 boyunda ve sözleşmesi 2011 yılında bitiyor.

4- KHALİD BOULAHROUZ:
Fas asıllı bu oyuncu aynı zamanda Hollanda vatandaşı olduğu için Portakallar'ın Milli Takımında oynuyor. 27 yaşında kulübü Stuttgart ile olan sözleşmesi 2012 yılında bitiyor.