Hürriyet Gazetesi'nin haberine göre, Galatasaray'da iki sezondur adı takas senaryolarına konu olan Aydın Yılmaz’a sürpriz bir talip çıktı. Genç futbolcuyu isteyen hiç de yabancısı değil. İstanbul Büyükşehir Belediyespor’un hocası Abdullah Avcı, Genç Milli Takımı çalıştırdığı dönemde öğrencisi olan Aydın için sarı kırmızılılara takas önerisinde bulunmaya hazırlanıyor.

Avcı, Aydın Yılmaz için İbrahim Akın’ı gözden çıkardı. Ligin ilk yarısında yeterince verim alamadığı İbrahim’i G.Saray’a verip karşılığında Aydın’ı almayı planlayan Abdullah Avcı’nın bu düşüncesini İstanbul Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ ve yöneticilerle paylaştığı, tarafların birkaç gün içerisinde bir araya geleceği öğrenildi.

Arda Turan gibi G.Saray’ın alt yapısından yetişmesine rağmen bir türlü beklenen sıçramayı yapamayan Aydın Yılmaz, kendisine verilen şansları da değerlendiremedi. Özellikle Shabani Nonda ve Milan Baros’un yokluğunda fırsat bulan genç futbolcu için teknik direktör Frank Rijkaard, “Kiraya verilebilir veya takas yoluyla değerlendirilebilir” raporu vermişti.

Beşiktaş’tan İstanbul Büyükşehir Belediyespor’a geldiği günden bu yana teknik direktör Abdullah Avcı ile yıldızı bir türlü barışmayan İbrahim Akın’ın da bu takasa sıcak baktığı belirtildi.

İki kulübün yönetcilerinin önümüzdeki günlerde bir araya gelip takas konusunu görüşecekleri ifade edildi.

İbrahim Akın kimdir?

4 Ocak 1984 İzmir doğumlu olan İbrahim Akın’ın yıldızı Altay’da parladı. 1.82 metre boyundaki futbolcu sol açık, forvet arkası ve forvet mevkilerinde görev yapıyor. 2004 yılında transfer olduğu Beşiktaş’ta 74 lig maçında 13 gol attı ama bekleneni veremeyince 2007’de Belediyespor’a verildi. İbrahim, Belediyespor’da 55 maçta 15 gol kaydetti. İbrahim 9 kez de A Milli oldu.

Aydın Yılmaz kimdir?

29 Ocak 1988 İstanbul doğumlu Aydın Yılmaz, Florya’ya 9 yaşında adımını attı. Sarı kırmızılı takımın çeşitli kademelerinde görev yaptıktan sonra 2005-06 sezonunda Gerets döneminde A takıma yükseldi. Vestel Manisaspor ve İstanbul BŞB’de kiralık oynadıktan sonra G.Saray’a dönen Aydın, 2005 yılında U17 takımı ile Peru’daki Dünya Şampiyonası’nda oynadı. Aydın, Ümit Milli Takımı’nın da değişmez oyuncusu.