Transfer harekâtına hız veren Galatasaray’da, Başkan Yardımcısı Haldun Üstünel yılbaşı tatilini geçirmek üzere Fransa’ya gitmişti. 2010’a Paris’te giren genç yönetici, operasyona hız vermek için bu akşam Madrid’e geçecek. Hiçbir transfer dönemini boş geçmeyen ve Sarı-Kırmızılı kulübe yıldız yağdıran Üstünel’in ilk hedefi, Atletico Madrid forması giyen Tomas Ujfalusi.

Baros ikna edecek
Bir taraftan Milan Baros’un da ikna etmeye çalıştığı Çek stoperin bonservis bedelini düşürmek isteyen Haldun Üstünel, Madrid’in idarecileriyle masaya oturacak. Tarafların anlaşma sağlaması halinde Ujfalusi’nin Antalya kampına yetiştirilmesi hedefleniyor. Galatasaray bu transferi maksimum 2.5 milyon Euro’ya bitirmenin hesapları içinde.

Sadece 3 kişi biliyor
Buna karşın Üstünel’in çok konuşulacak bir transferin daha peşinde olduğu, ancak bu ismin sır gibi saklandığı öğrenildi. Genç yöneticinin konuyla ilgili olarak sadece Başkan Adnan Polat ve teknik direktör Frank Rijkaard’la temas halinde olduğu bildirildi. Transferde önümüzdeki günlerde net adımlar atılması planlanıyor.

Raşit Altun