İnişli çıkışlı bir performans sergilemesine rağmen hedeflerinden kopmayan Galatasaray, bu sezonki gol ortalamasıyla Barcelona'yı bile geride bıraktı.

Galatasaray bu sezona ait Avrupa, lig ve ülke kupalarındaki maçlar esas alındığında, 2.42'lik gol ortalamasına sahip. Barcelona ise 2.27'de kalıyor. En çok gol atan futbolcu ise kendisini bir türlü beğendiremeyen Nonda.

Bu sezon Teknik Direktör Rijkaard yönetiminde oynadığı ofansif futbol tarzıyla gol yollarında sıkıntı çekmeyen Galatasaray, birçok takımı kıskandırıyor. Sezon başından bu yana 33 resmi karşılaşmaya çıkan sarı- kırmızılılar, 2.42'lik müthiş bir gol ortalaması yakalamış durumda. Aslan bu başarısıyla geçtiğimiz sezon dünyada almadık kupa bırakmayan İspanyol devini geride bırakmasını bildi.

Lig, Avrupa ve kupa maçları gözönüne alındığı zaman Katalan ekibi, 29 maçta 2.27'lik gol ortalaması yakaladı. 2.42 ortalamayla oynayan Galatasaray, Türkiye'nin en golcü ekibi durumunda. Bu arada Uluslararası Futbol ve İstatistikleri Federasyonu'nun açıkladığı, son 19 yılın en iyi takımları değerlendirmesinde İspanya'nın Barcelona takımı ilk sırada yer aldı. Türk kulüpleri arasında ise en üstte Galatasaray'a yer verilmişti.

TEHLİKE SİNYALLERİ

Galatasaray'da gol atanların kimler olduğuna baktığımızda, gönderilmek istendiği yolundaki iddialar nedeniyle dengesi bozulan Nonda'nın ilk sırada yer aldığı görülüyor. Sahalara geri dönüşleri uzayacağı için sözleşmeleri askıya alınması gündeme gelen Kewell ve Baros da Kongoluyu takip ediyor. Yani Aslan'ın sırtlayan üç ismin tamamı, sezonun ikinci döneminde yok.