Galatasaray'da yönetimin gönderilmesi konusunda sıkıntı yaşadığı Harry Kewell konusunda sürpriz bir gelişme oldu.

Kasığında ikinci derecede yırtık olan ve Liverpool’da oynarken de aynı sakatlığı yaşayan yıldız oyuncuya özel doktorunun, “Ameliyatsız tedavi halinde kasığındaki sorun nüksedip, daha önce olduğu gibi seni rahatsız edebilir” dediği öğrenildi.

1+1 yıllık teklif

Kewell bu rahatsızlığın tekrar nüksetmemesi ve Dünya Kupası’nda forma giymek istemesi üzerine yüzde 99 ameliyat olma karararı aldı.

Dos Santos’u alabilmek için takımdan kontenjan boşaltmaya çalışan yönetim, Avustralya’da olan Kewell’dan gelen bu haber sonrası ibreyi 32 yaşındaki oyuncuya çevirdi.

Kewell, konusunda G.Saray taraftarı ve camiadan gelen tepkilere de kulak vererek önceki gün, “Sözleşmesini fesh edip, önümüzdeki sezon adına 1+1 yıllık teklif yapalım” görüşü de gerçeğe dönüşürken, yönetimin, yıldız oyuncudan ve taraftardan ‘gönül alma’ teklifini ekonomik tutacağı ortaya çıktı.

İdarecilerinin nisana kadar oynamayacak olan Kewell’a yeni sezon için, 2,5 milyon Euro’luk garanti ücretinden bir hayli indirime giderek, yıllık 1.5 milyon Euro artı maç başına prim önereceği iddia edildi.

Orta yol aranıyor

G.Saray Yönetimi’nin, Harry Kewell’ın bu 1 milyon Euro’luk düşük teklifi kabul etmemesi konusunda ise, Oz Büyücüsü’nün gitmemesini isteyen taraftara ‘Biz teklif ettik ama kabul etmedi” görüşü lanse edilecek.