İlk 2 transferin işini Londra’da bitirip, İstanbul’a yolladığı için taraftarların ‘Üstünel Kargo’ lakabını taktığı Galatasaray Başkan Yardımcısı, 3. bomba Santos’u kendi elleriyle getirdi.

Cim Bom’a gönül verenler, Santos’u coşkulu bir şekilde karşılarken, Üstünel de en az Meksikalı yıldız kadar ilgi gördü. Aslan bugün Santos ile Florya’da gövde gösterisi yapacak.


Galatasaray’ın son bombası Giovani dos Santos, Başkan Yardımcısı Haldun Üstünel ile birlikte dün akşam İstanbul’a geldi. Yeşilköy’de taraftarların büyük ilgi gösterdiği Santos’un şaşkınlığı ve mutluluğu gözlerinden okunuyordu. Havalimanında tezahüratlarla ezeli rakip Fenerbahçe’ye taş atan Galatasaraylılar, 3 süper transfer yapan Haldun Üstünel’e de büyük ilgi gösterdi. Bu sabah sağlık kontrolünden geçecek olan Santos, daha sonra Florya’da imzayı atacak. Sezon sonunda 3.5 milyon Euro ödendiği takdirde Meksikalı’nın bonservisi de alınacak. Diğer yandan transfer rotası yurtiçine çevrildi. Yabancı kontenjanında Santos’a yer açmak için Nonda’yı gönderen Galatasaray’ın gözü bir kez daha Sercan’da. Çünkü Nonda gidince, Avrupa’da forma giyecek golcü kalmadı. Baros’un sakatlığı, Jo’nun da UEFA Avrupa Ligi’nde oynayamaması sıkıntı yaratıyor. Ancak 3 süper yıldızı Premier Lig’den neredeyse bedavaya alan Aslan’ın, Bursa’nın istediği yüksek bonservis bedelini ödemeye yanaşması zor görünüyor. Bir başka aday Mustafa Pektemek için de Gençler’in patronu Cavcav, 3 milyon Euro talep ediyor.