Son haftalardaki başarılı futbolcuyla adından söz ettiren Galatasaraylı futbolcu Caner Erkin, henüz tam performansını sahaya yansıtamadığını, daha iyisini yapabileceğini söyledi.

Caner, Galatasaray TV'de yayınlanan ''Son Pas'' programında soruları yanıtladı. Galatasaray'a ilk geldiğinde sol bek oynadığını, son dört maçta ise sol açıkta görev yaptığını ifade eden Caner, şunları kaydetti:

''Sol bekte de oynayabilirim, ama yetenek açısında sol açıkta oynamayı daha çok seviyorum, bu mevkide daha yararlı olabilirim. Sol bekte yeteneklerim kısıtlanıyor. Üst üste maçlar oynadığımda gerçek Caner'i sahaya yansıtacağımı söylemiştim. Yavaş yavaş yansıtmaya da başladım, ama yine de yüzde 100 performans sergilediğime inanmıyorum. Bunun çok daha iyisini yapabileceğimi biliyorum. Henüz tam performansımı bulamadım. Oynadıkça, devamlılığımı sağladıkça gerçek Caner'i görecekler.''

Takımda eksik olduğunda ya da teknik direktör Frank Rijkaard istediğinde sol bekte de oynayacağını vurgulayan Caner, savunma yönlerini güçlendirmesinin, futbol yaşamı ve Galatasaray için de önemli olacağını kaydetti.


-''GALATASARAY'DA KALMAK İSTİYORUM''-

Galatasaray'a ilk geldiğinde oynayamamaktan duyduğu üzüntüyü dile getiren Caner, ''Oynayamamak beni üzüyordu. Şimdi oynamaya başladım. Galatasaray büyük kulüp. Oynamasam da bu saatten sonra ne CSKA Moskova'ya dönmek, ne de başka bir kulübe gitmek istiyorum. Kafamda sadece Galatasaray var, başarılı olmak, şampiyon olmak, Avrupa Ligi kupasını kaldırmak var. Sezon sonunda bonservisimi aldıkları takdirde Galatasaray'da kalmak istiyorum'' dedi.

İspanya veya İngiltere'de oynamak istediğini, ancak kendisini ''Galatasaraylı Caner'' olarak tanıtıp gitmek istediğini ifade eden genç futbolcu, ''Büyük konuşmamak gerekir, ama böyle bir imkan olursa, bu liglerde oynamak istiyorum'' diyerek gelecekle ilgili düşüncelerini anlattı.

Dos Santos'un gelmesiyle formasını kaybetme korkusu yaşamadığını, bunun ancak forma rekabetini artıracağını belirten Caner, ''Sabırlı olmak gerekiyor. Buraya geldiğimde de sabrettim, çünkü oynadığım veya oynamadığım zamanlar oldu. Sabredip, oynama şansı geldiğinde o şansı çok iyi kullanmak gerek. Bir dakikalığına bile oyuna girsek, elimizden gelen her şeyi yapacağız ki hocamız da bunu görüp bizi oynatacak veya oynatmayacak'' şeklinde konuştu.


-''ALTYAPIDAN EN ÇOK OYUNCU ÇIKARAN TAKIM''-


Caner, takıma çok kaliteli yabancı oyuncular alındığını, kadrodaki Türk oyuncular ve altyapıdan gelenlerin de kaliteli futbolcular olduğunu belirterek, ''Bunu maçlarda belli ettiler. Bugün Türkiye'de altyapıdan en çok oyuncu çıkaran takım Galatasaray. Bu, büyük bir şans. Rijkaard gibi bir hocayla çalışmak da bizler için büyük bir şans'' dedi.

Yeni transferlerle ilgili görüşlerini de Caner, şöyle açıkladı:

''CSKA Moskova'da beraber forma giydiğimiz Jo, çok genç ve yetenekli bir futbolcu. CSKA Moskova'da çok iyi maçlar oynadı ve Manchester City'ye gitti. Yeteneğine hiçbir şey diyemeyiz. Bence Galatasaray'a çok yararlı olacak. Az bir süre bizle beraber olacak, ama gönlüm kalmasından yana. Ben çok sıcak karşıladım, çünkü daha önceden kendisiyle hem saha içinde hem de saha dışında yaşadığımız birçok şey vardı. Şimdi de devamlı daha önce yaptıklarımızı konuşuyoruz. Anılarımızı konuşuyoruz.

Neill'i çok iyi tanımıyorum, ama hocalarımızın ve kulübümüzün izlediği bir futbolcu. Çok iyi bir transfer. Henüz çok az tanıyoruz, ama antrenmanlarda gördüğümüz kadarıyla çok iyi bir futbolcu.

Dos Santos'u ben 17 Yaş Altı Dünya Kupası'ndan tanıyorum. Aynı şampiyonada mücadele ettik. Orada biz yarı finalde elenirken, onlar kupayı almıştı. Çok yetenekli bir futbolcu. Sol ve sağ açık, sol ve sağ içte de oynayabilen bir oyuncu. Forvet arkası da oynayabiliyor. İyi takip ettiğim bir futbolcu. Çok yararlı olacağına inanıyorum.''